Zlínský kraj reprezentuje na olympiádě v Brně přes 300 sportovců

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Sport 27. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na brněnském výstavišti začala VIII. letní olympiáda dětí a mládeže, Zlínský kraj má na místě výpravu čítající 314 členů. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kraje Renata Janečková.

Výpravu ze Zlínského kraje tvoří 259 sportovců, 53 trenérů a dva vedoucí výpravy. Olympiáda bude trvat do čtvrtka 29. června.

"Soutěží se ve 22 sportovních odvětvích (atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové brusle, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání handicapovaných, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal) a jedné umělecké soutěži (krátký film a video). Soutěží sportovci ve věku 12 až 16 let," upřesnila Janečková.

Na zajištění účasti krajské výpravy na olympiádě přispěl Zlínský kraj částkou 1,7 milionu korun. Peníze poslouží například na dopravu, ubytování, stravování, oblečení a podobně.

Letošní novinkou je spolupráce s Českou televizí, která za čtyři dny nabídne v živém vysílání na obrazovkách i webu iVysílání více než 20 hodin přenosů.

Olympiáda dětí a mládeže je pořádána pro sportovce do 18 let. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Jde o největší sportovní akcí svého druhu v ČR, je projektem Českého olympijského výboru, který si pro spolupráci s pořádáním her vybírá jednotlivé kraje. Celkově se od roku 2003 uskutečnilo již sedm letních a sedm zimních olympiád. Zlínský kraj hostil olympiádu hned dvakrát – v roce 2008 zimní a v roce 2013 letní.

Zlínský kraj se na této akci pravidelně podílí od samého začátku v roce 2003. Zabezpečuje organizaci krajské výpravy, její dopravu, ubytování i sportovní oblečení pro její členy. Nominaci mladých sportovců mají v kompetenci jednotlivé krajské sportovní svazy, případně pověřené sportovní kluby.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam