Zlínská zoo nabídne novou expozici věnovanou Novému Zélandu

foto: oficiální stránky města foto: oficiální stránky města
foto: oficiální stránky města
Co se děje 13. 7. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Od konce července nabídne Zoo Zlín návštěvníkům zajímavou novinku: expozici věnovanou atraktivní fauně Nového Zélandu. Server Zlin.cz to sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Expozice bude rozdělená do dvou sekcí. První budou obývat ptáci flétnáci a papoušci nestor kea, druhá se stane domovem pro ptáka druhu kivi hnědý a papoušky kakariki. Nová expozice bude slavnostně otevřena v pátek 21. července.

Kivi hnědý patří k nezaměnitelným živočichům. Možná i proto, že je to typicky noční tvor. "Zkušenosti z chovu v zajetí ovšem ukazují, že není ideální měnit těmto ptákům režim, to znamená ze dne udělat noc. Proto chceme nabídnout prohlídku novozélandské expozice s možností vidět kiviho v rámci večerních prohlídek," řekl Roman Horský, ředitel zoo.
Základní složkou potravy kiviho jsou žížaly. V tomto směru je o samce, jehož domovem se stala Lešná, výborně postaráno. Zoo uzavřela smlouvu s několika jejich chovateli. O svých 200 gramů žížal denně tak má novozélandský pták postaráno.

Expozice je vyvedená do nejmenších detailů. "A to včetně kamenů. Podařilo se nám získat ze specializovaného lomu ty, které svou barvou a vzhledem velmi připomínají novozélandské," prozradil Roman Horský.

Nová atrakce zlínské zoologické zahrady je umístěná v blízkosti dětského koutku. Její výstavba vyšla na asi 4,2 milionu korun.

Zoo Zlín je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým místem na Moravě. Každoročně sem zavítá přes 600 tisíc lidí, tedy více, než kolik trvale žije ve Zlínském kraji. Návštěvnický rekord zoo zaznamenala loni, kdy jejími branami prošlo 668 303 lidí. Mezi 15 zoologickými zahradami v České republice patří Lešné v žebříčku návštěvnosti druhé místo. Zřizovatelem zoo je město Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam