Ve Zlínském divadle se mění topení, opravuje, maluje a čistí

mytí venkovních rámů a oken (Foto: Městské divadlo Zlín)mytí venkovních rámů a oken (Foto: Městské divadlo Zlín)
mytí venkovních rámů a oken (Foto: Městské divadlo Zlín)
Co se děje 10. 8. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Letní měsíce využije Městské divadlo Zlín už tradičně k nutným opravám, letos je na programu výměna topení i nové nátěry jeviště. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Největší letošní akcí je rekonstrukce topení. "Spočívá v kompletní výměně zastaralého zařízení výměníkových stanic, měnit se budou i staré rozvody a radiátory. Poslední větší oprava topení se dělala před pětadvaceti lety, ale řada prvků pamatuje založení budovy, takže je padesát let stará," popsal umělecko – technický šéf Milan Houžva s tím, že jde o investici za tři miliony korun.

Opravy se nevyhnou ani Velkému sálu, kde dojde k výměně poškozených částí ocelového roštu nad jevištěm, který ve výšce 25 metrů nad hrací plochou nese technologické vybavení. Chystá se výměna lanových pohonů k ovládání zdvihadel, opravy osvětlovací technologie a celková revize vyhrazených technických zařízení.

"Plánujeme i výmalbu foyer, hereckých šaten, zkušeben a kanceláří. Nový nátěr získají také všechny naše hrací plochy, například jeviště Velkého sálu má 500 metrů čtverečních, Studio Z má 70 metrů čtverečních a jeviště v divadelním klubu Dílna má 30 metrů čtverečních," dodal Milan Houžva.

První týden v srpnu také specialisté na výškové práce umyjí venkovní rámy a okna prosklené části hlavní budovy. Jde o 1 574 metrů čtverečních plochy.

V uměleckých dílnách se také stále jede na plné obrátky a vzniká tu nová scéna do chystané inscenace Velký sešit pro Divadlo Petra Bezruče Ostrava. Dílny tak zajišťují nejen výrobu ke všem zlínským inscenacím, ale daří se získávat i lukrativní externí zakázky a vylepšovat celkovou soběstačnost divadla.

První premiérou následující sezony bude tingl tangl Ovčáček miláček 31. srpna.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam