Óda na fotbal. Slovácko – Baník 5:2

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Tak tohle byl tedy zápas! Za 23 minut vedli domácí nad ostravským Baníkem 3:0.

Mladý Zajíc slavil 21. narozeniny stylově, už v 6. minutě se poprvé střelecky prosadil. Obrana Baníku hořela pod vlastním tisícihlavým velehlučným kotlem jako papír politý benzínem. Po těžkých minelách včetně golmana Vaška zvýšili rychle Daníček a Havlík.

Co bylo úžasné – fandové v bílém stáli za svým mužstvem i v této přetěžké chvíli. Klobouk dolů, stejně jako před domácími fanoušky a jejich týmem.

Baník se ale hodně zvedl, nejprve Šindelář hlavou snížil a pak si Baroš velmi zkušeně došel pro penaltu, kterou také bezpečně proměnil.

Jenže ještě v poslední minutě hodové první půle se trefil hlavou domácí stoper Hofmann.

Druhá půle už tak vydatná nebyla, ale zápas to byl pořád hodně a hodně zajímavý, včetně spálené tutovky Baroše a v závěru jeho chyby, kterou domácí Havlík využil pečetí na 5:2.

Po skončení neuvěřitelný aplaus baníkovských fandů svému týmu i přes těžkou prohru. Zase klobouk dolů.

Ale ve chvíli, kdy odešli hráči do kabin, dalo se pár ultraneurvalců do boje s výbavou stadionu na reklamních panelech a také ochrankou. Nepochopitelně si tak nakonec přeci jen dali palec dolů.

Slovácko – Baník Ostrava 5:2.