Diakonie v Hradišti chystá opět benefiční běh

Ilustrační foto (Foto: Diakonie ČCE - středisko CESTA)Ilustrační foto (Foto: Diakonie ČCE - středisko CESTA)
Ilustrační foto (Foto: Diakonie ČCE - středisko CESTA)
Co se děje 4. 9. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V neděli 1. října se uskuteční v pořadí už třetí benefiční běh nazvaný Dvě míle pro Diakonii, do kterého se může zapojit široká veřejnost a spojit tak zdravý životní styl s podporou charitativního projektu. Serveru Zlin.cz o něm řekla mluvčí Diakonie Cesta Petra Kučerová.

I tentokrát bude běhu předcházet měsíční výzva, při které může kdokoli sbírat kilometry, které pak hlavní partneři přemění na peníze. Prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo je tentokrát možné nejen „sbírat kiláky se Sběrnými surovinami" (chůze a běh), ale nově také „počítat kiláky s Euregnií" na kolech. Spolupořadatelem akce je stejně jako v předchozích ročnících hnutí Rozběháme Uherské Hradiště.

Hlavní myšlenkou běhu Dvě míle pro Diakonii a obou měsíčních výzev je: Dejte běhu jiný rozměr. Tedy kromě toho, že uděláte něco pro své zdraví, podpoříte i ty, kteří sami sportovat nemohou, klienty Diakonie ČCE – střediska CESTA Uherské Hradiště.

"Spolupráce s Diakonií na benefičním běhu nás v Rozběháme Uherské Hradiště hodně baví. Pokaždé se mi kamarádi zpětně svěřují, že je naše výzvy opravdu motivují víc se hýbat, protože ví, že to nedělají jen pro sebe, ale zároveň pomáhají i druhým," má radost Markéta Hrdinová z Rozběháme Uherské Hradiště. "Na samotném charitativním běhu si to vždycky moc užijeme, tam vidím naživo radost každého z nich, že přispěli na dobrou věc. Budu ráda, pokud se nám podaří zapojit do výzev ještě víc lidí, kteří považují pohyb za nejúčinnější lék pro zachování věčného mládí a zdraví," dodává Hrdinová.

"Jsme rádi, že jsme byli opětovně osloveni jako hlavní partneři této charitativně-sportovní akce a můžeme tak alespoň částečně pomoct těm, kteří sami sportovat nemohou. Benefiční běh Dvě míle pro Diakonii je pro všechny věkové skupiny, pro aktivní i pasivní sportovce. Proto věřím, že se nás tentokrát sejde o mnoho víc, a společně nasbíráme více kilometrů, které můžeme přeměnit na peníze," těší Kristýnu Přikrylovou ze Sběrných surovin UH.

Ve třetím ročníku sportovně-benefiční akce se Diakonii podařilo získat dalšího významného partnera, daňovou a účetní společnost Euregnia, která se stane patronem cyklistů. Vyznavači cyklistiky se do výzvy mohou zapojit poprvé.

"Benefiční běh je skvělá akce. Pomáháme tam, kde je třeba, a pohybem ke zdraví. Euregnia už několik let pořádá letní cyklistickou soutěž pro zaměstnance, a tak na ni teď rádi navazujeme Počítáním kiláků pro Diakonii," říká Ivona Huňková, jednatelka společnosti Euregnia, partnera cyklistické výzvy.

Kiláky pro dobrou věc se tentokrát budou sbírat od 1. do 29. září. Vše pak vyvrcholí samotným během 2 míle pro Diakonii, a to v neděli 1. října od 10 a 14 hodin, kde bude také oznámena konečná částka získaná v uplynulých týdnech. V pohodovém tempu se zájemci vydají na dvoumílový běh (3,2 kilometru) po příjemném okruhu okolo řeky Moravy. Nebude chybět občerstvení, pamětní dárek pro každého, kvíz o hezké ceny, zábava pro děti nebo možnost projet si krátkou trasu na invalidním vozíčku.

Další finanční prostředky získá Diakonie ze startovného, které činí 150 korun, ale pro účastníky výzev Sbíráme kiláky se Sběrnými surovinami a Sbíráme kiláky s Euregnií 100 korun.

"Jsem opravdu šťastná, že se nám v běhu daří úspěšně pokračovat, a moc se na něj těším. Prosím, pozvěte do výzvy své kamarády, příbuzné a známé. Třeba to pro vás může být i nový způsob, jak smysluplně trávit společný čas," říká Zuzana Hoffmannová, ředitelka střediska CESTA.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam