SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na 10. výročí TANECVALMEZ ve zlínském divadle

Foto: TANECVALMEZFoto: TANECVALMEZ
Foto: TANECVALMEZ
Soutěž 27. 9. 2017 | Zdroj: Zlin.cz

TANECVALMEZ oslaví 10 let života s elitou současného českého i francouzského tance. 420PEOPLE představí nejlepší momenty z choreografií posledních let, navíc s živým doprovodem rockové kapely Please the Trees. Jedinečný zážitek slibuje i choreografie
Fleeting v podání francouzských tanečníků, v níž se pojí současný tanec s barokní hudbou. Podzimní část festivalu proběhne 22. října od 18:00 v Městském divadle Zlín.

„Soubor 420PEOPLE je špičkou českého tance, proto jej chceme představit zlínskému publiku. Navíc festival provází celých deset let a máme s ním přátelské vztahy," přibližuje ředitelka festivalu Milada Borovičková. 420PEOPLE a TANECVALMEZ sblížil především společný projekt s norskou skupinou Jo Strømgren Kompani. Mezinárodní spolupráce vyvrcholila nastudováním Taneční pocty ping-pongu od norského choreografa Jo Strømgrena českým souborem. Světová premiéra této úspěšné choreografie v podání 420PEOPLE byla uvedena před dvěma lety právě na festivalu TANECVALMEZ. Letos se proslulý soubor z Prahy chystá do Zlína s tanečně-hudebním projektem, jenž slaví velký úspěch v Divadle Archa i na Jatkách78. Vystoupení je mozaikou nejlepších scén z několika choreografií, mezi nimiž nechybí Mirage, Sacrebleu, REEN či Wind-up, která v srpnu nadchla publikum ve skotském Edinburghu. Ke slovu se dostávají pasáže rychlejší i pomalejší, obsahově závažnější i odlehčenější, humor i nadsázka.

Se 420PEOPLE se na pódium postaví alternativně-rocková kapela Please the Trees, která svou originalitou vyniká na české hudební scéně a roku 2013 vyhrála cenu Anděl za nejlepší alternativní počin. Druhé představení je z dílny Andrew Skeelse. V choreografii Fleeting vychází z baletu, ale obohacuje jej o prvky současného tance a street dance. „Francouzské taneční umění nás zaujalo, spojení street dance a moderny je divácky velmi atraktivní," láká ředitelka na Fleeting, které dokazuje, že moderní tanec velmi dobře funguje i s barokní hudbou. Podzimní část festivalu se odehraje 22. října v Městském divadle Zlín, hlavnímu programu bude předcházet krátké vystoupení tanečních škol z regionu včetně pořádající ZUŠ B-Art. Součástí doprovodného programu je i výstava fotografií Jakuba Sobotky v Otrokovicích. Jeho cyklus PERFORMERS obsahuje civilní portréty umělců, kteří na festivalu vystoupili, a ke zhlédnutí bude do 15. prosince.

Soutěž

  

Antispam

Soutěž probíhá od 27. 9. do 3. 10. 2017, 23:59 hod. Odesláním soutěžního formuláře souhlasíte s Podmínkami soutěže. Soutěž ukončena. Výherce: Magda Jurníková. Gratulujeme!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam