Moskva (nejen) fotbalová. Trochu jiný svět

foto: Luděk Ovesnýfoto: Luděk Ovesný
foto: Luděk Ovesný
Sport 30. 9. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN/MOSKVA - Přesně 48 hodin trvala fotbalová cesta zlínských fotbalistů a jejich doprovodu z řad partnerů, novinářů, přátel i fanoušků do Moskvy. Nejen fotbalově se mohl, kdo chtěl, poučit. Nejvíce trenéři či hráči po vzestupu toužícího Zlína, ale i jejich funkcionáři a mnozí další, kteří absolvovali bleskový, ale hodně zajímavý moskevský dvojden.

Vzato čistě fotbalově, o totální překvapení třeba v podobě remízy na stadionu Lokomotivu Moskva, se Zlíňané pokusit chtěli, ale nepokusili, protože je za čtvrt hodiny domácí prostě smázli hattrickem portugalské hvězdy Fernandeze.

Pak ševci šili dobrou fotbalovou podzimní obuv do chladna, jenže i když jasně vyhráli na rohy a dokonce těsněji i na držení míče, mohl na tiskovce trenér Páník sympaticky i moudře konstatovat, že by se nemělo měřit nesouměřitelné. Tedy moskevský velkoklub a zlínská pořád o tři levely níže postavená fotbalová organizace.

Hlavní věc bijící do očí a alarmující. Zlínský stadion je podle moskevského, který bude na ruském mistrovství světa "jen" tréninkovým, absolutně nehezkou Marfušou ve srovnání se svatebně vyšňořenou Nastěnkou, ať zůstaneme stylově ve veliké východní zemi.

Zlínský klub dostal další cennou lekci, jak se hraje v Evropě. Na porážku se už už zapomíná, na třech frontách se jede rychle dál, ale zapomenout by se nemělo na to, v jakých podmínkách se ve Zlíně nejvyšší soutěž hraje. A proč se Evropská liga musí hrát u konkurence na Hané.

Z pobytu svým způsobem historického přinášíme rozsáhlou fotoreportáž, autorem snímků je Luděk Ovesný.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam