Útočné řady Beranů posílí produktivní forvard Jaromír Kverka

Jaromír Kverka v dresu Sokolova. Foto: hokej.cz
ZLÍN - Před startem letní přípravy hlásí hokejisté Zlína třetí posilu pro nadcházející sezonu v Chance lize. Ze Sokolova přichází do Baťova města dvaatřicetiletý útočník Jaromír Kverka, který v uplynulých letech patřil k největším oporám Baníku.

Když přišla nabídka ze Zlína, tak jsem o tom přemýšlel a nakonec mi to dávalo největší smysl. Zlín hraje o nejvyšší příčky, má ambici postoupit a taková šance mě velmi láká,“ přiznává dvaatřicetiletý forvard.

V Sokolově patřil k nejvýraznějším hráčům, v uplynulých čtyřech sezónách byl asistentem kapitána a hned třikrát se stal nejproduktivnějším hráčem týmu.

Mám nejvyšší cíle, chci na ledě dominovat a být jedním z nejlepších hráčů ligy. Tím chci také pomoci vrátit Zlín tam, kam patří,“ říká odhodlaně Kverka.

Bývalý mládežnický reprezentant je odchovancem Karlových Varů, se západočeským regionem pak spojil drtivou většinu své dosavadní kariéry. V dresu Energie odehrál přes stovku extraligových zápasů, o patro níž působil převážně v nedalekém Sokolově. V jeho dresu se mu nejvíc vydařila sezóna 2022/23, během které se ziskem 50 kanadských bodů obsadil druhé místo v rámci produktivity základní části Chance ligy. Nyní jej čeká první trvalé stěhování na Moravu.

--> --> --> --> -->