Zlínský kraj dal nemocniční kapli zelenou

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 3. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Krajští radní dali souhlas s vyčleněním jedné místnosti v areálu Kroměřížské nemocnice pro potřeby bohoslužeb a souvisejících svátostných úkonů. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Rada kraje tak zareagovala na žádost Kroměřížské nemocnice poskytnout tuto místnost do bezplatného užívání Římskokatolické farnosti svatého Mořice Kroměříž. "Chceme vyjít vstříc pacientům, kteří se kvůli hospitalizaci dosud nemohli zúčastňovat pravidelných bohoslužeb, protože v areálu nemocnice k tomu nebyl určen vhodný prostor," poznamenal hejtman Jiří Čunek, který je zodpovědný za krajské zdravotnictví.

Kroměřížská nemocnice pro tyto účely poskytla Římskokatolické farnosti svatého Mořice místnost číslo 228 v druhém nadzemním podlaží budovy 660 (budova B), která je situována v blízkosti oddělení ošetřovatelské péče.

Místa pro bohoslužby a další podobné úkony jsou už dnes v nemocnicích docela obvyklé, v Uherskohradišťské nemocnici dokonce působí kaplani hned tří různých církví. Vsetínská nemocnice má navíc svou vlastní kapli, která v areálu stojí od roku 1911. Motlitební místnost roky funguje také ve zlínské nemocnici, Kroměřížská nemocnice tak byla poslední v kraji, kde se mše dosud nesloužily.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam