Zlínská nemocnice chce udržet mladé lékaře, umožní jim specializované vzdělávání

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 10. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně si chce udržet mladé lékaře. Změnou stanov jim proto umožní další specializované vzdělávání, za kterým nebudou muset jezdit do jiných krajů, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Změnu nemocničních stanov schválilo krajské zastupitelstvo. „Stanovy se rozšíří o vědeckou a výzkumnou činnost. Dostaneme se tím k možnosti čerpat peníze z Operačního programu věda, výzkum, vzdělávání,“ řekl hejtman Jiří Čunek, který má zdravotnictví na starosti.

Kraj na projektu pracuje s Univerzitou Palackého v Olomouci, s lékařskou fakultou a olomouckou fakultní nemocnicí. „Některé výzkumné projekty budou dělat lékaři ve Zlíně a mohou se na nich podílet i z jiných nemocnic. Mladí lékaři nebudou muset dojíždět do fakultních nemocnic v Olomouci nebo v Brně a díky grantu budou moct pokračovat v dalším studiu, například v Ph.D. v našich nemocnicích,“ objasnil Čunek.

Doktoři by tak přestali jezdit do jiných krajů a nemocnice by si je snáze udržela. Nyní je v přípravné fázi projekt na výzkumnou spolupráci v oblasti preventivní kardiologie a další budou následovat. „Jedná se o dlouhodobý cíl. Do budoucna předpokládáme i spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně,“ řekl předseda představenstva krajských nemocnic Radomír Maráček.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam