Ovlivněn alkoholem a marihuanou ujížděl policejní hlídce

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 13. 12. 2017 | Autor:

ZLÍN - Přes jedno promile alkoholu v dechu a marihuanu zjistili policisté teprve jedenadvacetiletému řidiči, který ujížděl policejní hlídce a následně havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Mladík je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidiče ve vozidle Renault Megane chtěla hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení zkontrolovat koncem listopadu kolem půl jedenácté večer poté, co řidič při spatření policejního vozidla ve Zlíně - Malenovicích prudce zrychlil a odbočil. Policisté se vydali za vozidlem, přitom spustili světelný nápis STOP a majáky. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval a neustále ujížděl. Během své zběsilé a bezohledné jízdy porušil několik pravidel silničního provozu. Nakonec nezvládl vlivem rychlosti řízení a na ulici Březnická ve Zlíně havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Policisté poté muže za použití donucovacích prostředků spoutali a zajistili.

Video

Jedenadvacetiletý řidič ze Zlína měl v dechu 1,25 promile a rovněž pozitivní u něj byl orientační test na drogy, konkrétně na marihuanu. Vyšetřování dopravní nehody si na místě převzali policisté ze skupiny dopravních nehod, kteří mladému řidiči zadrželi řidičský průkaz. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam