Muž ze Zlína nerespektoval zákaz a vysypal na břehu řeky zbytky jídla. Vysloužil si pokutu

Foto: MP Zlín
ZLÍN – Když to nejde po dobrém, přijdou na řadu sankce. Stejně jako v případě staršího muže ze Zlína, který nedbal na zákaz krmení nutrií a vysypal na břehu řeky Dřevnice v Bartošově čtvrti zbytky jídla. Za to si od strážníků městské policie vysloužil tisícikorunovou pokutu.

Ve Zlíně se dlouhodobě potýkají s invazivními druhy hlodavců. Snahu vedení města o snížení populace především nutrií a potkanů však narušují lidé, kteří nerespektují zákaz jejich krmení.

Jedním takovým je i šestasedmdesátiletý muž ze Zlína, který v sobotu 27. dubna dopoledne vysypal na břeh vodního toku zbytky potravy. Hlídka městské policie jej následně potrestala pokutou ve výši 1000 korun.

Radost z toho sami nemáme, ale ukazuje se, že někteří spoluobčané jsou k informacím o škodlivosti takového jednání dokonale inertní,“ zmínil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Podle statistik se populace těchto škůdců neustále zvyšuje, což má negativní dopad na životní prostředí i bezpečnost obyvatel. Tito hlodavci totiž přenášejí infekční onemocnění, která mohou být nebezpečná pro člověka a například i pro venčící se psy.

Nejhorší situace je aktuálně ve východní části města, konkrétně v Bartošově čtvrti, kam jezdí strážníci městské policie nejčastěji.

Proto předem opakovaně upozorňujeme, že kontroly ze strany Městské policie Zlín v postižených lokalitách probíhají a přistiženým pachatelům hrozí vysoká pokuta,“ dodal Janík.

Za rozhazování zbytků potravy na veřejném místě mohou lidé ve Zlíně dostat až dvacetitisícovou pokutu.

--> --> --> --> -->