Zlínský fotbal chystá na příští rok ke stoletému výročí knihu s DVD

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Sport 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Unikátní knihu s DVD chystá na příští rok ke stoletému výročí vzniku zlínský fotbalový klub. Do oběhu se dostanou příští rok v březnu a podpoří je i město Zlín, řekl serveru Zlin.cz jeho mluvčí Zdeněk Dvořák.

DVD bude součástí knihy. Autoři v první edici počítají s vydáním 1000 výtisků. Fotbalový klub vznikl v roce 1919 pod názvem SK Zlín. „Během dalších let názvy mnohokrát měnil, přes například SK Baťa Zlín, ZK Botostroj Zlín, TJ Spartak Gottwaldov až po současný FC Fastav Zlín,“ uvedl Dvořák.

Dřívější jubilea klub neslavil. „Nepřipomněl si devadesát let existence ani pětadevadesát, ale stovku by si připomenout měl. A na tom pracujeme,“ sdělil Arnošt Hošek, dlouholetý funkcionář klubu, který se nyní zabývá tvorbou jubilejních materiálů.

Probral to s ním i primátor Zlína Miroslav Adámek. „Fotbal ke Zlínu neodmyslitelně patří. Stovka se slaví ve velkém a my s připomenutím tohoto jubilea rádi pomůžeme,“ slíbil Adámek. Podle něj by město mohlo pomoci v několika oblastech od financí přes podporu prodeje knihy s DVD fanouškům po pomoc s propagací celého projektu.

Kniha ponese název Od SK Baťa po současnost. Autoři se v ní budou věnovat nejen úspěšných érám, ale i obdobím, kdy se klubu nedařilo. „Fotbal i tyto doby přežil. Nepochybujeme, že ve Zlíně pořád bude, byť jeho úspěšnost se může měnit. Důležité je, že má kde vychovávat mládež,“ poznamenal Antonín Parolek, další ze zasloužilých činitelů oddílu a jeden ze spoluautorů vznikajících jubilejních materiálů.

Na DVD promluví řada fotbalových legend spjatých se Zlínem, objeví se záběry z Československé a České televize, díky kterým si diváci budou moci připomenout i největší úspěchy zlínského fotbalu od vystoupení v evropských pohárech přes slavná vítězství na domácí scéně.

Na vznik unikátní knihy a DVD mohou přispět i fanoušci. Vznikl transparentní účet číslo: 7096762/0800, kam lze posílat libovolné finanční příspěvky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam