Jarní prázdniny zpestří ve zlínské zoo soutěž nazvaná Zoolympiáda

Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Ilustrační foto (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 17. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Jarní prázdniny si mohou děti užít také ve zlínské zoo, kde se uskuteční neobvyklá soutěž nazvaná Zoolympiáda. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí zahrady Romana Bujáčková.

V době od 19. do 23. února si návštěvníci Zoo Zlín mohou ověřit, jakých výkonů jsou vybrané druhy zvířat schopny. "Na pěti stanovištích se návštěvníci seznámí s deseti druhy zvířat, která jsou výjimečná. Každého z nich se bude týkat jedna soutěžní otázka," vysvětlila Bujáčková.

Do speciálních letáčků, které všichni získají při vstupu do zoo, stačí zapsat správnou odpověď a kompletně vyplněný letáček odevzdat do 16.00 hodin v Zátoce rejnoků. Malá odměna čeká na každého soutěžícího. Navíc ze všech odevzdaných odpovědí zoo vylosuje tři výherce, kteří získají speciální dárek. Vedle vědomostní soutěže zoo nabídne i speciální komentované zastávky u šesti druhů zvířat. První povídání přijde na řadu v 10.30 u lachtanů, poslední v 15.00 hodin u expozice tučňáků.

Až do konce února platí ve zlínské zoo zvýhodněné vstupné, které pro děti do 15 let činí 40 korun, pro dospělé 80 korun, pro studenty a seniory 60 korun. V únoru je Zoo Zlín otevřena od 8.30 do 16.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam