Stopka pro Páníka. Střídá ho Petržela

Bohumil Páník (Foto: FC Fastav Zlín)Bohumil Páník (Foto: FC Fastav Zlín)
Bohumil Páník (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 27. 2. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Nebyla to zase taková pecka. Porážka rozdílem třídy v Karviné tok událostí docela urychlila. V úterý odpoledne se sešlo představenstvo zlínského Fastavu a oznámilo trenéru Bohumilu Páníkovi, že jeho více než tříletá mise v klubu na hlavním trenérském postu končí.

"Představenstvo děkuje trenérovi za odvedenou práci a také za nejúspěšnější období v historii zlínského klubu, které vyvrcholilo ziskem Mol cupu a také účastí v základní skupině Evropské ligy," uvádí se v prohlášení, které klub v úterý v podvečer vydal.

Důvodem jsou údajně zejména neuspokojivé výsledky v jarní části sezóny. Zlínský kádr přebírají dosavadní asistenti Somberg s Kameníkem, klub ale hodlá velmi brzy představit nového hlavního kouče.

Páník přivedl tým do nejvyšší soutěže a kromě úspěchu v poháru, kdy ve finále jeho tým zdolal Opavu, ale předtím celou plejádu našich nejlepších týmů, měl v úvodních dvou sezónách pokaždé excelentní podzimní část sezóny. Ovšem poté vždy až nepochopitelně zvadlou jarní část soutěže.

Vedení klubu jej opakovaně podrželo, teď ale už ne.

Sám zkušený trenér a často i vtipný glosátor s širokým životním rozhledem bere situaci velmi realisticky, jeho trenérská kariéra určitě zdaleka nekončí.

Zajímavé je, že Fastavu ještě ovšem například s Jugasem, Poznarem, Hájkem, Pazderou i dalšími odchovanci klubu vtiskl herní systém, kterým udivoval nejen tuzemské experty.

Stejně tak historie zhodnotí, kolik hráčů se na rozdíl od minulosti podařilo i díky bývalému důraznému obránci a stále oblíbenému "Bobovi" výhodně zobchodovat.

Večer se pak potvrdilo, co se neslo kuloáry. Do Zlína míří čtyřiašedesátiletý Vlastimil Petržela. Ten dovedl do elitní soutěže ostravský Baník, pak se velmi nestandardně stal poradcem vedení.

Fotbalový Zlín je dnes na rozdíl od nedávné minulosti díky finanční stabilitě dobrá adresa. A zkušený trenér známý tvrdým přístupem k hráčům údajně podepíše na rok a půl.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam