Tři nové investiční záměry v dopravě za 60 milionů

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Okno do kraje 7. 3. 2018 | Zdroj: Jan Vandík

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Tři nové investiční záměry v dopravě za téměř 60 milionů korun schválila Rada Zlínského kraje. Dojde k rekonstrukci silnice mezi zlínskou částí Vršava a sídlištěm Jižní Svahy, přestavbě mostu v Karolince a opravě úseku v obci Těšánky. Se všemi třemi stavbami by se mělo začít ještě v první polovině letošního roku.

„Zatímco akce v Karolince a Těšánkách budeme financovat plně z našeho rozpočtu, případně z rozpočtu naší příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje, pro rekonstrukci silnice ve Zlíně chceme využít spolufinancování z Integrovaného regionálního operačního programu,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Silnice III/49018: Zlín, Vršava – Jižní Svahy

Tato silnice je v havarijním technickém stavu, což má dopad na bezpečnost a plynulost dopravy. Proto bude přistoupeno k rekonstrukci jejího úseku mezi sídlištěm Jižní Svahy a napojením na silnici II/490 v místní části Vršava v celkové délce 1 712 metrů. Stavební práce budou probíhat tak, aby byl zachován provoz pro auta, autobusy a vozy do 7,5 t a vozidla IZS. Doprava pro vozidla nad 7,5 t bude vedena po objízdné trase. Pouze při pokládce obrusné vrstvy bude v úseku úplná uzavírka a doprava bude vedena po objízdné trase. Náklady: 24 milionů Kč; termín realizace: květen 2018 – prosinec 2018.

Silnice II/432: Těšánky

Předmětem investiční akce je stavební úprava silnice II/432 v úseku obce Těšánky a celková přestavba mostu před začátkem obce směrem do Zdounek. Součástí stavby bude také demolice starého mostu a výstavba nového, včetně rekonstrukce navazujících úseků silnice II/432. Během přestavby mostu bude vybudována provizorní komunikace včetně přemostění potoka. Stavební úpravy silnice budou probíhat po polovinách se zachováním provozu všech vozidel. Doprava bude řízena semafory. Náklady: 21,8 milionu Kč; termín realizace: červen 2018 – duben 2019.

Most a silnice III/48711: Stanovnice

Jde o kompletní přestavbu mostu včetně části silnice III/48711, v místní části města Karolinky – Stanovnici. Stávající most bude odstraněn a na stejném místě bude postaven nový. Stavba bude probíhat za nepřerušeného provozu na silnici III/48711. Doprava bude vedena po provizorní objízdné komunikaci. Náklady: 12 milionů Kč; termín realizace: duben 2018 – květen 2019.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam