Hejtman ocenil dárce kostní dřeně

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Okno do kraje 8. 3. 2018 | Zdroj: Redakce

ZLÍNSKÝ KRAJ - Čtyři muži, kteří byli vedeni v registru dárců kostní dřeně, dostali v minulém roce příležitost absolvovat odběr a zachránit konkrétní lidské životy. Hejtman Jiří Čunek jim za to poděkoval a ocenil je záslužnou medailí II. stupně a pamětním listem vyjadřujícím uznání za příkladnou solidaritu.

„Lidé zapomínají na to, že sami jsou obohaceni tím, co udělali,“ řekl hejtman Jiří Čunek a poděkoval čtyřem mužům, kteří se dobrovolně stali dárci kostní dřeně: Pavel Horák ze Žlutav (44 let), Ondřej Šuráň ze Slavičína (28 let), Vít Fojtík z Uherského Brodu (21 let) a Tomáš Kohout z Valašského Meziříčí.

Dárce kostní dřeně doprovodila k hejtmanovi Jiřímu Čunkovi paní Zdena Wasserbauerová, vytrvalá organizátorka náborů nových dárců do registru kostní dřeně. „Máme radost z každé vydařené transplantace a z každého uzdraveného pacienta. Stále však obecně máme dárců málo a jsme vděčni za každého nového člověka, který vstoupí do registru. Kdokoliv o této možnosti uvažuje, nechť přijde na transfúzní stanice nemocnic ve Zlíně, ve Vsetíně, v Kroměříži či v Uherském Hradišti,“ řekla Zdena Wasserbauerová. Velmi vítá ochotu pořadatelů velkých sportovních či kulturně-společenských akcí podpořit dárcovství kostní (jako je to např. u Barum Czech Rally, při Dnech lidí dobré vůle na Velehradě, při hokejových utkáních apod.).

Například tuto sobotu – 17. února 2018 – bude od 16.00 probíhat ve Vsetíně, ve spolupráci se Vsetínskou nemocnicí, nábor dárců, a to přímo na vsetínském zimním stadionu při hokejovém zápase s Frýdkem Místkem. „Podmínkou je věk od 18 do 35 let, dobrý zdravotní stav a žádné závažné onemocnění v minulosti, vyplnění dotazníku a odběr malého vzorku krve,“ upřesnila primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice Jana Pelková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam