Kde jinde než na zámku se učit o etiketě?

Interiér Zámku Lešná v ZOO Zlín (Foto: Zlínský kraj)Interiér Zámku Lešná v ZOO Zlín (Foto: Zlínský kraj)
Interiér Zámku Lešná v ZOO Zlín (Foto: Zlínský kraj)
Okno do kraje 9. 3. 2018 | Zdroj: Redakce

ZLÍN - Hned dva speciální programy pro studenty a žáky připravil letos zámek Lešná v areálu ZOO Zlín. Naučí se zde nejenom něco z historie, ale také z etikety.

Zámek se sice otevírá až na konci března. Ale školy se na výlety a exkurze hlásí již nyní. Pro předškoláky a děti z prvního stupně základní školy je určen program „Zámecké prohlídky s malým badatelem Josífkem“. Interiéry zámku s unikátním dřevěným obložením, s původním nábytkem a doplňky poznají děti prostřednictvím vyprávění o malém Josefu Karlu Seilernovi. Josífek se narodil na Lešné na konci 19. století a už v první polovině století dvacátého choval na Lešné exotické druhy zvířat, včetně australských běžců emu. Děti se seznámí nejen s životem hraběcí rodiny, ale také s jedinečnými historickými exponáty. Domů si odnesou pracovní listy s doplňujícími úkoly, s řadou fotografií a zajímavými informacemi.

Druhou novinkou letošní sezony jsou „Prohlídky s výukou etikety“. Děti a studenti během prohlídky historických sálů zjistí, zda je společensky významnější muž nebo žena. Vyzkouší si formální stolování v překrásné zámecké jídelně, kde je vystaveno luxusní stříbrné nádobí a porcelán. Přímo v obřadní síni si mohou natrénovat svatební obřad. Osvojí si základy květomluvy a ti starší se naučí vázat kravatu. Také u tohoto programu budou mít k dispozici pracovní listy s kontrolními otázkami a užitečnými návody. Na prohlídky zámku je možné přijít od dubna do října. Více informací najdete na www.zoozlin.eu, v záložce Zámek Lešná. Nebo volejte na tel. 577 577 110.

Navíc vstup do Zoo Zlín je letos pro školy až do konce června levnější. V rámci školního výletu zaplatíte zvýhodněné vstupné do areálu: 40 Kč za žáka do 15-ti let; 60 Kč za studenta staršího 15-ti let. Cena za program na zámku Lešná je pro děti 30 Kč.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam