Současným tancem jde ztvárnit cokoli. Na festivalu TANECVALMEZ si vychutnáte francouzskou kuchyni, klepy u kávy i chvilku poezie

Zdroj: archiv TANECVALMEZZdroj: archiv TANECVALMEZ
Zdroj: archiv TANECVALMEZ
Komerční sdělení 11. 4. 2018 | Zdroj: TANECVALMEZ

TANECVALMEZ připravuje jarní taneční menu. V dubnu se mohou diváci těšit na plkání u kávy s Holektivem, hlavním chodem pak bude Bon App‘! francouzského choreografa Nabila Ouelhadje.

Je to skvělé vystoupení na aktuální téma vaření, kde se vedle tanečníků představí i beatboxer,“ láká ředitelka festivalu Milada Borovičková. V květnu zavítá do Zlína elitní Spellbound Contemporary Ballet z Itálie a prostor dostane i tvorba českých autorů Jiřího Kyliána či Marka Svobodníka, jehož Chvilka POEzie potěší fanoušky hororu a Edgara A. Poe.

Tři performerky ze souboru Holektiv propojují v divadelním představení Kaffeeklatsch tanec, akrobacii, humor a kávu. Svým vystoupením zahájí 21. dubna v Zašové již jedenáctý ročník festivalu TANECVALMEZ. Od gastro tematiky se nevzdálí ani tanečníci z předního francouzského souboru CCN La Rochelle, jen budou místo kávy tančit o vaření. Choreografie Bon App'! (Dobrou chuť!) se s nadhledem a vtipem vyjadřuje k tématům stravování, konzumu, plýtvání a blahobytu. Vystoupení se odehraje 30. dubna ve Valašském Meziříčí.

Poslední festivalový večer bude patřit třem souborům. Ve Zlíně 6. května vystoupí Spellbound Contemporary Ballet s čísly How to pray (Jak se modlit) a Formami, které na festivalu oslaví premiérové uvedení. „Soubor tvoří tanečníci z celého světa na velmi vysoké úrovni,“ popisuje Borovičková. Následovat bude černá groteska Chvilka POEzie od Marka Svobodníka na motivy známé básně Havran a představení pro osm tanečnic Padající andělé z dílny Jiřího Kyliána, jehož díla ztvárnilo na 80 tanečních škol a souborů z celého světa.


TANECVALMEZ

PROGRAM FESTIVALU TANECVALMEZ 2018

21. dubna 2018 od 19:00, Kulturní dům Zašová
Kaffeeklatsch Holektiv (ČR)

30. dubna 2018 od 19:00, Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí
Bon App'! Nabil Ouelhadj (FR)
(choreografie Nabil Ouelhadj)

6. května 2018 od 18:00, Městské divadlo Zlín
Formami a How to pray Spellbound Contemporary Ballet (IT)

Padající andělé Národní divadlo Moravskoslezské (ČR)
(choreografie Jiří Kylián)

Chvilka POEzie Pražský komorní balet (ČR)
(choreografie Marek Svobodník)

Info:  www.tanecvalmez.cz
Předprodej vstupenek ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam