Kam za zážitky, zábavou, poučením?

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Okno do kraje 7. 6. 2018 | Zdroj: Redakce

ZLÍNSKÝ KRAJ - Léto a prázdniny už se nezadržitelně blíží. Ve Zlínském kraji se během července a srpna odehraje několik zajímavých akcí, na které lze vyrazit, ať už s rodinou nebo přáteli.

Kunovské léto

Letošní jubilejní 25. Kunovské léto se uskuteční ve dnech 13. až 17. června 2018. Přivítá kolem 800 dětí z atraktivních souborů z Turecka, Bulharska, Makedonie, Chorvatska, Řecka, Maďarska, Slovenska a samozřejmě také z České republiky. Nabídne profilová i soutěžní vystoupení, pořady profesionálních souborů Hradišťan a Lúčnica, produkce na pomezí žánrů, představení mladých talentů, tradiční gastronomii, výstavy i sportovní utkání.

Dny lidí dobré vůle

Už bezmála dvacet let se 4. až 5. července konají na Velehradě cyrilometodějské oslavy Dny lidí dobré vůle. A své jméno nezapřou - každoročně jsou plné lidí dobré vůle, o čem svědčí viditelná pomoc potřebným uskutečněná nejen prostřednictvím charitativního koncertu, ale i tamější atmosférou. Dvoudenní akce přináší nabitý program pro rodiny s dětmi, náctileté i dospělé jednotlivce. Zcela jistě se jedná o největší oslavy spojené se státním svátkem v České republice. Letos se návštěvníci můžou těšit na večer plný hvězd s Hanou Zagorovou, Vašo Patejdlem, kapelou Mirai, filharmonií a Hradišťanem. Více na www.velehrad.eu

Festival UNITED

Osmý ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED s koncerty mnoha hudebních stylů v podání českých i zahraničních kapel, se semináři a workshopy vedenými známými osobnostmi, s divadlem, filmovými projekcemi a s dalším bohatým programem se bude konat v závěru prázdnin ve Vsetíně: ve dnech 23. až 25. srpna. Americká kapela Christafari přiveze energické reggae, britští LZ7 taneční elektronickou hudbu, z pop-folkových interpretů se představí Pavel Helan se Simou Martausovou, ze Slovenska přijede melodická houslistka Miriam Kaiser a další. Zajímavé budou i semináře, které povede přednosta Ústavu etiky III. lékařské fakulty UK a kněz Marek Orko Vácha, psycholožka Andrea Jarošová nebo religionista Pavel Hošek. Akce se koná za podpory města Vsetína a Zlínského kraje. Více na www.festivalunited.cz

Forfest

Propojení progresivních trendů současné hudby a výtvarného umění s duchovní tematikou je snahou pořadatelů již 29. ročníku festivalu Forfest, který probíhá v Kroměříži i v dalších městech mimo region až do konce srpna. Program obsahuje 26 stěžejních akcí, mimo jiné 22 koncertů, autorské pořady včetně čtení tvorby mladých básníků a výstavy. Hudební akce jsou situovány do atraktivních prostor Kroměříže, zejména nádherného Sněmovního sálu, Sala terreny a rotundy Květné zahrady. Zúčastní se umělci a čestní hosté ze 14 zemí Evropy i zámoří. Více na www.forfest.cz.

Regionální kalendář na internetu

Široké spektrum tipů na zajímavé akce, které se dějí na území Zlínského kraje, dále nabízí nový webový portál Zlínského kraje www.regionalnikalendar.cz. Tento praktický přehled kulturního, společenského či sportovního dění a tipů na probíhající a připravované akce zprovoznil začátkem května Zlínský kraj. „Proškolili jsme zástupce všech krajských kulturních zařízení, kteří na portál vkládají informace o tom, co chystají pro své návštěvníky. Tento webový nástroj je ale přístupný i dalším organizátorům akcí konaných na území Zlínského kraje. Je pro ně určena záložka ´Vložit novou akci´. Po jejím rozkliknutí je možno vyplnit veškeré důležité informace o akci a odeslat je na adresu, kde již zajistíme jejich zveřejnění na internetu,“ uvedl Jan Vandík z oddělení vnějších vztahů a komunikace Krajského úřadu Zlínského kraje.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam