Akcemi pro veřejnost kraj propaguje místní zemědělce

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Okno do kraje 8. 6. 2018 | Zdroj: Helena Mráčková

ZLÍNSKÝ KRAJ - V nadcházejících měsících se uskuteční tradiční akce na podporu regionálního zemědělství, které organizují agrární komory s finanční pomocí a záštitou Zlínského kraje.

„Regionální zemědělská produkce, to jsou především zdravé, čerstvé a kvalitní výrobky. Zároveň také tím, že si je kupujeme od lidí ve svém blízkém okolí, přispíváme k potravinové soběstačnosti a k hospodářskému rozvoji našeho kraje. Půda byla našimi předky vždy vysoce ceněna jako zdroj obživy, a je dobře, že si její nenahraditelnou hodnotu znovu začínáme uvědomovat,“ řekla Margit Balaštíková, radní Zlínského kraje pro zemědělství a životní prostředí.

V prostorách Střední školy zemědělské a přírodovědné v Rožnově pod Radhoštěm se bude 23. června konat 12. ročník Ovčáckého dne na Valašsku; v sobotu 18. srpna se v Kroměříži uskuteční Dožínky Zlínského kraje a zároveň, v tentýž den, bude v Polešovicích uspořádán jubilejní desátý ročník soutěže TOP Víno Slovácka. Vyhodnocení soutěže Perla Zlínska o nejchutnější a nekvalitnější potravinový výrobek v několika kategoriích pak bude součástí letošního Dne kraje ve Zlíně, jehož datum je stanoveno na poslední letní den – 22. září. „Už v tuto chvíli bych ráda občany pozvala na všechny avizované akce. Pokud jde o Den kraje, ten letos nabídne mimořádně bohatý program s vystoupením Jiřího Pavlici a Hradišťanu, s ukázkami moderní i historické zemědělské techniky, s výstavou mysliveckých trofejí či s projížďkami v kočárech tažených koňmi. Samozřejmě nebudou chybět ochutnávky vynikajících pochutin i pivních speciálů z regionálních pivovarů a mnoho dalších atrakcí pro všechny generace,“ uvedla radní Margit Balaštíková. Program bude průběžně doplňován na webu www.denzk.cz.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam