DOPRAVNÍ INFORMACE: Začíná se opravovat cesta v buchlovských kopcích

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 13. 8. 2018 | Autor: šárka šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jednu z nejfrekventovanějších cest ve Zlínském kraji čeká oprava. Řeč je o pověstných buchlovských kopcích, kde začnou silničáři opravovat cestu. To bude znamenat výrazné omezení dopravy.

Už od pondělí se začne opravovat silnice I/50, která vede přes buchlovské kopce na Uherskohradišťsku. Omezení bude platit minimálně do 8. září. V první fázi bude doprava svedena do jednoho pruhu pro každý směr jízdy, při pokládce nového povrchu už ale řidiče zastaví semafor. Pravděpodobně se tak budou tvořit dlouhé kolony.

Také silnice mezi Kotojedy a Těšnovicemi na Kroměřížsku se dočká opravy. Ty by měly trvat od pondělí až do čtvrtku. Doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu. U této stavby však není vyloučeno prodloužení termínu.

V Bojkovicích- Krhově se začne stavět nový most. Práce začnou už od pondělí a trvat mají až do konce listopadu. Stavba mostu bude probíhat za zachování silničního provozu s převedením dopravy na mostní provizorium situované vedle stávajícího mostu. Na předmětném úseku silnice bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu se střídavým provozem řízeným světelným signalizačním zařízením.

A ve stejný den začnou dělníci s přestavbou propustku na most ve Valašské Bystřici. Jedná se o silnici III/05726, kde bude trasa vedena po provizorní komunikaci v blízkosti stavby. Stavba by měla trvat do konce listopadu.

Od čtvrtku přestane platit úplná uzavírka ve Zlechově na Uherskohradišťsku, kde se v centru obce rekonstruuje silnice. Dopravu zde ale nadále budou řídit semafory a od druhé poloviny září až do konce listopadu zde bude platit znovu úplná uzavírka.

Nadále platí omezení a uzavírky:

Soběsuky-Milovice: úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena přes Cvrčovice, Zdounky, Soběsuky.

Karolinka, místní část Stanovnice: Oprava mostu. Doprava je vedena po objízdných trasách a řízena semafory

Sulimov: úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena přes Vrbku, Bařice, Kvasice.

Pitín: úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena přes Hostětín.

Velké Karlovice, směr Soláň: úplná uzavírka pro vozidla nad 7,5 t. Objízdná trasa je vedena přes Bumbálku, Prostřední Bečvu, Hutisko-Solanec.  

Zlechov: úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena přes Buchlovice.

Hovězí: částečná uzavírka. Střídavý provoz 1 jízdním pruhem řízen světelnou signalizací.

Chvalčov - Tesák - křiž. s MK Rajnochovice: úplná uzavírka pro vozy nad 7,5 tuny. Objízdná trasa je vedena přes obce Držková, Lukov, Fryšták, Holešov, Bystřice p. Hostýnem. Pro ostatní vozy je doprava řízena semafory.

Těšánky: Částečná uzavírka. Doprava je v jednom pruhu a řídí ji semafory.

Ratiboř: Částečná uzavírka. Střídavý provoz 1 jízdním pruhem řízen ve 2 úsecích světelnou signalizací.

Traplice: Úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena přes Jalubí, Staré Město, Huštěnovice a Sušice. 

Rymice: Úplná uzavírka. Objížďka je vedena přes Količín, Všetuly a Holešov, nákladní vozy s hmotností vyšší než 6 tun musejí jet přes Němčice, Hulín a Holešov.

Bystřice pod Hostýnem: ulice Dolní, úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena ulicemi Mlýnská, Nádražní. Důvodem je přestavba mostu přes říčku Bystřičku.

Zlín: Štípa, Zámecká ulice ve směru na ZOO Lešná. Řidiči musejí využít objížďku, která je značena.

Zlín: ulice Pasecká a Stráže. Stavba kruhového objezdu

Zlín: uzavírka ulice Česká na sídlišti Jižní Svahy, a to d křižovatky s ulicí Slezská až po ulici SNP.

Zlín: uzavírka kruhového objezdu na Tyršově nábřeží, který vede k nákupnímu centru OC Čepkov.

Luhačovice: ulice Hradisko, částečná uzavírka. Střídavý provoz 1 jízdním pruhem řízen světelnou signalizací

Holešov: křižovatka s Tovární ulicí. Částečná uzavírka z důvodu výstavby okružní křižovatky. Provoz je omezený rychlostí.

Otrokovice směr Tlumačov: Pokračuje oprava mostu přes železniční trať. Objízdné trasy jsou značeny jak pro osobní auta, tak i pro nákladní zvlášť.

Vsetín, ul. Pod Pecníkem: rekonstrukce opěrné zdi. Úplná uzavírka. Objízdná trasa je vedena po silnici III/05736, III/05735, III/05737 (ul. Palackého, Mostecká, Štěpánská, Nádražní, Smetanova).

Nový Hrozenkov: rekonstrukce silnice a přestavba mostu. Střídavý provoz 1 jízdním pruhem řízen světelnou signalizací.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam