Z Letné na Letnou bez nálady i bez bodů. Sparta Praha – Fastav Zlín 2:0

PRAHA - Typický zápas favorita, který nehraje nic moc a outsidera, který poměrně dlouho takticky zvládá zápas, nakonec ale prostě padne. Fotbalisté zlínského Fastavu prohráli na pražské Letné 0:2 a domů na 300 kilometrů vzdálenou zlínskou Letnou se určitě nevraceli v dobré náladě.

Po šestnácti kolech měli Ševci 30 bodů, po sedmadvaceti jen o šest více. Ve druhé části nyní třídílné nejvyšší soutěže prostě kulhají a nehrají dobře, dvě světlé výsledkové výjimky v Ostravě a doma proti Dukle na tom zas tak moc nemění.

Na Spartě v dohrávce kola narazili na soupeře, který hrál první půli slabě, dílem to bylo dobrou obrannou prací hostů, těm ale na nějaké vážnější ohrožení branky Pražanů síly ani um nezbývaly.

Stalo se, co se v takových duelech stává. Sotva se Zlínští osmělili a zahrozili brankáři Nitovi, přišlo zaváhání. Rychlá Karlssonova přihrávka šestnáctiletému Hložkovi, který udivuje mimo jiné fyzickou výdrží. Sparťanský klučík zůstal chvíli neobsazen a Rakovan na jeho střelu z prostoru uvnitř trestného území neměl.

Za čtyři minutky bylo rozhodnuto, zlínská obrana zůstala na chvíli prodyšná, Tetteh si pěkně naběhl na Kangovu přihrávku a skóroval podruhé.

Nic víc, nic méně. Zasloužená výhra Sparty Praha 2:0. Zlíňanům za bojovnost ani příslovečné Ň.