10 důvodů, proč v létě vyrazit do Velkých Karlovic

VELKÉ KARLOVICE - Udělejte si o prázdninách výlet do Velkých Karlovic. Ať už vyrazíte na otočku, nebo na pár dnů, Resort Valachy v údolí Léskové je skvělé místo, kde si přijdou své milovníci relaxace, dobrého jídla, sportovci i rodiny s dětmi. Co si tam letos nenechat ujít?
  1. Spa hotel Lanterna má novou terasu a restauraci

Buďte mezi prvními hosty, kteří si užijí nový komfort Spa hotelu Lanterna. Díky rekonstrukci u oblíbeného hotelu přibyla venkovní terasa a hotelová restaurace prošla kompletní proměnou. Nově v ní najdete i pohodový lounge bar a velkou vinotéku plnou výborných vín. Vybrané pokoje vás překvapí novým komfortem v podobě zimní zahrady s vanou nebo balkonem, v L-Spa zase rozšířená sauna.

Ubytovaní hosté si ve Spa hotelu Lanterna užijí skutečné hýčkání s řadou služeb v ceně pobytu. Cena zde zahrnuje nejen obvyklou snídani a večeři, ale také odpolední snack Aperitivo moment, neomezený vstup do dvou wellness center, ranní lekce jógy, u delších pobytů i masáž, piknik nebo třeba lekci golfu.

Místem, které ocení aktivní cestovatelé a rodiny s dětmi, je v Resortu Valachy hotel Horal. I ten nabízí letní pobyty již od 1 noci s neomezeným vstupem do wellness a dalšími službami v ceně. Inspirujte se na www.valachy.cz/pobyty

2. Wellness den pro zdraví

Potřebujete nutně odpočinek, ale nemáte možnost jet na delší dovolenou? Dopřejte si aspoň jeden relaxační den – Wellness den pro zdraví. Tento balíček bez ubytování zahrnuje celodenní pobyt ve Wellness Horal, masáž či beauty ošetření a tříchodový oběd na terase hotelu Horal.

3. Koupání i relax ve Wellness Horal

Do Wellness Horal si ale můžete zajít i „jen tak“ za koupáním a saunováním, ve všední dny s akční nabídkou vstupného v rámci Tematických dnů. Otevřeno je každý den od 9:30 do 21:30, pro ubytované hosty dokonce už od 7:00. Ve všední dny od 10:00 do 10:30 si můžete v bazénech zacvičit aqua fitness.

4. Zábavné naučné stezky pro děti

Co podniknout s dětmi? Vyrazte na naučné stezky Resortu Valachy. U Bistra Razula začíná oblíbená Stezka portáše Maliny vedoucí na vrchol sjezdovky Razula nebo trasa Hledej poklad, tištěné instrukce dostanete v Bistru Razula. Oblíbená je i Kulíškova naučná stezka kolem hotelu Horal, kde můžete děti odměnit Kulíškovou specialitou (s plyšákem v ceně) a nechat je vyřádit na krásném Jupíkově hřišti. A v lesíku nad Spa hotelem Lanterna si nenechejte ujít Stezku valašských strašidel.

5. Grilování a živá hudba na terase Horalu

Terasa hotelu Horal je místem, kde se dá příjemně spočinout během výletu a užít si dobré jídlo a pohodu s výhledem do údolí. Středeční prázdninové večery navíc opět zpříjemní od 18:30 živá hudba (Bolek Vjaclovský a další muzikanti), o víkendech se těšte na oblíbené grilování.

6. Vyzkoušejte si golf u Horalu

Láká vás vyzkoušet si golf? Na Golfovém hřišti Horal si ho může zkusit opravdu každý. Rezervujte si program Golf pro každého, čeká vás procházka s instruktorem, který vám vysvětlí základy a zkusíte si odpalování i hru na jamku. Cena je 840 Kč je stejná, ať už přijdete ve dvou, nebo celá rodina (maximálně 2 dospělí a 3 děti).

7. Bistro, elektrokola i in-line u Razuly

Za občerstvením se můžete v Resortu Valachy zastavit na terase hotelu Horal, ale také třeba v Bistru Razula u sjezdovky Razula. Mají tu výborné burgery, pizzu, kyselici či borůvkové knedlíky. Na protějším parkovišti je půjčovna elektrokol KTM a můžete tu vyzkoušet i novou školu in-line bruslení.

8. Kurzy pečení frgálů a pizzy

Chcete se naučit péct valašské frgály? Zajděte si na kurz s pekařkou Resortu Valachy (o prázdninách vždy v úterý a neděli). Pro děti v Resortu Valachy připravili kurzy pečení pizzy v Bistru Razula s šéfkuchařem Josefem Tydlačkou (vybrané pondělky).

9. Kouč Marian Jelínek míří na Lanternu

Příležitost pro ty, kteří se chtějí zdokonalovat a uvítají inspiraci zkušených osobností. Do Lanterny zavítá 10. až 13. 7. uznávaný kouč manažerů a sportovců Marian Jelínek (mj. bývalý dlouholetý spolupracovník Jaromíra Jágra). V rámci pobytu Sebekoučink můžete načerpat spoustu nových poznatků a informací. Je možné si rezervovat místo i bez ubytování na jednotlivé přednášky.

10. Valachy man, Barvy jógy i Týden kultury

Navštivte během prázdnin také další chystané akce. V sobotu 23. 7. se na louce pod Lanternou uskuteční Kongres inteligentního pohybu s workshopy a besedami se zajímavými hosty (Sandra Pogodová, Jaroslav Dušek, MUDr. Helena Máslová, Viliam Poltikovič a další).

V neděli 24. 7. naváže festival Barvy jógy s Terezou Winklerovou a jejími hosty, který přiblíží méně obvyklé aspekty jógy (embryo jógu, dance jógu, obličejovou jógu či jógu dechu).

Zapojte se 5. a 6. 8. do legendárního triatlonového závodu Valachy Man u Balatonu v Novém Hrozenkově, kde budou opět připraveny trasy pro děti, hobíky i zkušené sportovce.

Závěr prázdnin 18. – 24. 8. bude tradičně patřit Týdnu kultury na Valašsku. Zajděte si do cirkusového šapitó na Jaroslava Duška, Divadlo Bez zábradlí, Simonu Stašovou s Ladislavem Frejem nebo třeba představení pro děti.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x