Rodičovská dovolená: radosti i dilemata

Slovo mateřství symbolizuje jedno z nejradostnějších životních období. I toto období má však svá skrytá úskalí. Když se například zeptáte ženy na rodičovské dovolené, co právě dělá nebo kde pracuje, můžete ji uvést do rozpaků a nedokáže vám přesně odpovědět. A přitom nejde o to, že by zrovna v tomto období pracovala málo nebo vůbec. Právě naopak. Toto, byť radostné, období nemá se slovem dovolená mnoho společného.

Podle výzkumu, který proběhl v rámci projektu Slaďování na Kunovicku, řeší současné ženy na rodičovské dovolené také vniřní rozpory a dilemata. Potýkají se s tlakem okolí, aby obstály a byly dobrými matkami, ale zároveň trpí nedostatkem společenských kontaktů a obavou ze ztráty pracovního místa.

Spousta z nich má strach z návratu do zaměstnání – ať už na své původní místo nebo na zcela nové pracoviště. Matky mají často pocit, že nemají svému zaměstnavateli co nabídnout, že nesloží kloudnou větu, že mají malou praxi, že vše zapomněly. Pokud Vás trápí také tyto pocity nebo máte chuť se dozvědět více o sobě, zveme Vás na první seminář projektu Slaďování na Kunovicku s tématem: Přínosy rodičovství pro osobnostní rozvoj, povede ho zkušená brněnská lektorka a socioložka Blanka Brabcová ve čtvrtek 4.4.2013 v Kunovicích. Více informací naleznete na www.sladovani-kunovice.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x