Aloe vera – seznamte se. Tohle je Krev bohů

Vítejte v novém roce 2014 a nezapomeňte dodržet všechna novoroční předsevzetí, která jste si dali. Stařeček by Vám to okomentoval: „Na uťatý strom aj koza vyleze“.

První letošní bylinou, o které chci psát, bude Aloe vera. Účinky Aloe vera zná lidstvo už celá tisíciletí. Aloe vera pochází ze souostroví mezi Arabským poloostrovem a Somálskem, které náleží Jemenské republice. Odtud se v průběhu staletí tato rostlina rozšířila prakticky do celého světa. Účinky byly už tehdy nesporné, a tak se rostlina stala u některých národů dokonce posvátnou a uctívanou. Staří Egypťané ji nazývali Krev bohů a egyptské královny účinky využívaly ke zkrášlení pleti. Hojně byla využívaná také k balzamování, zvláště ve východních zemích.

O Aloi se říká „kudy teče, tudy léčí“. Způsobů použití je celá řada, ale já preferuji nařezat listy na kousky a zalít slivovicí. V pokojové teplotě 14 dnů louhovat a pak si večer dát jednu malou. Celoročně v zahradnictví nabízíme mladé rostliny. Jak říkal stařeček: „Zdraví si nekúpíš, to si musíš chránit.“

Ještě jednou hodně úspěchů, zdraví z bylin a dobrých lidí kolem sebe v novém roce vám přeje bylinkář Standa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x