Měď – Cuprum – chemická značka Cu – nedostatkem trpí hlavně ženy

Články o minerálech musím začít mědí, neboť tento minerál chybí 80% té lepší části lidstva, to jest ženám.

Většina žen má problém s nedostatkem železa. Naše tělo přijme železo jen tehdy, je – li v krvi měď. Pokud se železo nevstřebá, způsobí zácpu nebo průjem. Měď se podílí především na krvetvorbě, při které je důležitá pro zabudování železa do molekuly hemu. Dále se podílí na tvorbě vlasů a pigmentů a je součástí antioxidačních řetězců. Nemalou roli hraje také při imunitních reakcích a podílí se na buněčném dýchání.

Nedostatek mědi se projevuje i na činnosti štítné žlázy. Pokud není v krvi měď, pak štítná žláza nedokáže stáhnout z krve zinek do metabolismu a ten je vyloučen z těla v moči. Nám se začnou lámat nehty a vlasy, které začnou i vypadávat. A k tomu dostaneme šílenou chuť na sladké.

Spoustě zákaznic jsem doporučil konzumaci křepelčích vajíček i se slupkou. Právě slupka křepelčího vajíčka je to pravé ořechové, obsahuje kromě jiného hodně mědi, má ale i železo a zinek. Užití velmi jednoduché, vajíčko povaříme 2 minuty, necháme vychladnout a sníme i se skořápkou. Skořápka je tenká, takřka ani nepostřehneme, že ji jíme. Zlepšení se u některých zákaznic dostavilo už po 14 dnech. Další potraviny s vyšším obsahem mědi jsou játra, ořechy, hrozny, houby, hrušky, kakao a jiné.

Přátelé, nebojte se připojit svůj komentář k článku. Napište své zkušenosti a své poznatky. Stačí jen pár slov, v rubrice komentáře pod mým článkem, abychom si navzájem pomohli.

Dostatek mědi, hodně zimních barev a málo šedi přeje všem bylinkář Standa.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x