Tip na dovolenou: Pohoda na Soláni – zážitky na dosah ruky

Během dovolené často chceme objevovat nové a nepoznané, ale přitom zapomínáme na naši rodnou zemi. V poslední době Česko turisté vyhledávají nejen kvůli bohaté historii a nádherné přírodě, ale také kvůli příznivým cenovým i bezpečnostním podmínkám. Tak proč si letos nenaplánovat dovolenou v Česku, když má rozhodně co nabídnout?

A nemusíte jezdit zrovna daleko, abyste si oddychli od práce a městského ruchu. Přímo na dosah ruky je vám Valašsko, které si lidé oblíbili díky jedinečné kombinaci tradiční kultury, nepřeberných možností sportovního vyžití a překrásné přírodě.

Jste fanoušci dechberoucích panoramat? Pak jistě oceníte výhled z rozhleden Súkenická, Miloňová nebo Jurkovičovy rozhledny. Pokud jste tělem i duší sportovec, Valašsko vám nabídne ideální podmínky pro turistiku, cyklistiku, běžky či lyže. Velké oblibě se tu těší  lyžarské sjezdovky ve Velkých Karlovicích, na Soláni, Pustevnách, Kohútce nebo na Bílé. Milovníci kultury by určitě neměli vynechat návštěvu rožnovského skanzenu, tradičního dřevěného kostelíku ve Velkých Karlovicích, zvonice na Soláni nebo vystoupat na Radhošť k legendární soše boha Radegasta a kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Pohoda Soláň - výhled

Zní vám to jako program, který by vydal na nejednu dovolenou? Opak je pravdou. Stačí si vybrat správné místo, odkud budete mít všechny tyto skvosty na dosah ruky. Jedním takovým je Soláň, rekreační oblast rozkládající se mezi Beskydy a Javorníky, odkud to budete mít kousek do Velkých Karlovic, ale také Rožnova pod Radhoštěm a na Pustevny.

Pohoda SoláňA pokud si chcete svou dovolenou na Valašsku užít na maximum, rádi vás přivítáme ve stylově zrekonstruovaných chatách Pohoda a Pohodička, které se nachází právě na Soláni ve výšce 777 m n.m., nabízí celodenní slunce a kouzelný výhled na malebné hřebeny Javorníků. Přímo od chat můžete začít pěší túru, vydat se na cyklovýlet nebo lyžovat na vrcholu Soláně. Anebo nemusíte dělat vůbec nic, jen relaxovat v naší sauně a užívat si pohodu v přírodě. Chaty jsou totiž obklopeny lesem, a tak můžete naslouchat šumění korun stromů, pozorovat zvířata, nadechnout se čerstvého vzduchu a vychutnat si pramenitou vodu z našeho vlastního horského pramene. Přijeďte si užít pravou valašskou pohodu na Soláni.

Pohoda Soláň

Chaty Pohoda na Soláni
http://pohodasolan.cz

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’43873′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1371‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚43873‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->