Máte své údaje opravdu v bezpečí? Pozor na opakované použití stejného hesla

Drtivá většina uživatelů internetu používá velmi slabá hesla. Co je ještě větší problém z pohledu bezpečnosti - uživatelé opakovaně používají jedno a to samé heslo pro přihlašování do více služeb nebo účtů. Pokud pak dojde k útoku hackerů na jednu konkrétní službu a hesla uniknou, jsou ohroženy i všechny ostatní účty, ke kterým má uživatel nastaveno shodné heslo. Jde o běžnou taktiku, kterou útočníci používají.

Pro maximální zabezpečení uživatelských účtů u různých internetových služeb je tedy nezbytné používat ke každé z nich odlišné a dostatečně silné heslo.

Jak si ale zapamatovat desítky složitých hesel k e-mailovým schránkám, cloudovým úložištím, e-shopům či internetovému bankovnictví? Napíšete-li si heslo na lísteček nalepený na displeji, nemůžeme hovořit o bezpečnosti, zvlášť když mají k počítači přístup i další uživatelé. Zapisovat si hesla do deníku je možná dobrý nápad, ovšem pouze do chvíle, kdy jej někde ztratíte nebo zapomenete.

Zapamatuje si všechna hesla a umí je i vyplňovatSticky Password

Řešení opravdu spolehlivého ukládání hesel a dalších osobních údajů, které se nesmí dostat do nepovolených rukou, představují aplikace na bezpečnou správu hesel. Správce hesel ukládá hesla automaticky během brouzdání do souboru chráněného silným šifrováním, umístěného na disku vašeho počítače nebo ve vašem smartphonu, abyste mohli mít všechna hesla vždy v bezpečí a při sobě. Pak už stačí dobře si zapamatovat pouze jediné, tzv. hlavní heslo, odemykající elektronický trezor se všemi dalšími hesly.

Pokud pak během brouzdání správce hesel pozná, že jste na stránce na které máte účet, umí za vás přihlašovací jméno a heslo i automaticky vyplnit a ušetřit vám tak čas a starosti s překlepy. Bezpečnostní mechanismy správce hesel současně identifikují správnou adresu přihlašovací stránky, takže vás ochrání i před vyzrazením přihlašovacích údajů na podvrženém webu, vytvořeném kyberzločinci (tzv. phishing).

Vygeneruje bezpečnější hesla

Kromě spolehlivé správy hesel očekávejte i další užitečné funkce. Patří mezi ně především generátor silných hesel, kombinujících písmena, číslice i speciální znaky, pro přihlašování k různým internetovým službám. Je to daleko bezpečnější, než použití jednoduchých, snadno odhadnutelných hesel (jména, či data narození atd.). Pokud si totiž hesla snadno zapamatujete, je velmi pravděpodobné, že je někdo jiný dokáže uhodnout.

Vyplní za vás i registrační formuláře

Šikovní správci hesel zajistí také automatické vyplnění zdlouhavých registračních formulářů k internetovým službám. Nejen že za vás vyplní jméno a heslo pro přihlášení, ale navíc umí vyplňovat a spravovat i tzv. identity uživatele, obsahující třeba poštovní adresy, telefonní čísla, data narození atd.

Přesně pro tyto účely jsme vytvořili Sticky PasswordSticky Password

  • Umí automaticky a bezpečně ukládat vaše hesla během brouzdání
  • Následně za vás umí již uložená hesla i vyplnit a automaticky vás přihlašovat
  • Umí hesla importovat i z vašich prohlížečů (ukládání hesel v prohlížečích není tak bezpečné jako ve správci hesel, třeba proto, že kdokoliv kdo má přístup k vašemu počítači a prohlížeči tak má přístup i k vašim heslům v prohlížeči)
  • Umí vygenerovat a uložit nová silná a unikátní hesla v okamžiku, kdy je potřebujete
  • Umí za vás vyplňovat i zdlouhavé registrační formuláře
  • Funguje na všech zařízeních – počítači, chytrém telefonu nebo tabletu a umí mezi nimi bezpečně data synchronizovat (přes cloud nebo vaši lokální Wi-Fi síť)

A co víc:

  • Jsme česká firma z Brna
  • Náš program Sticky Password získal ocenění “Redakce doporučuje” od české redakce Chipu i od amerického časopisu PCMag – v obou případech s hodnocením “Výborný”
  • Z každé prodané licence přispíváme na ochranu ohroženého živočišného druhu – kapustňáků. Když nám svěříte ochranu svých citlivých dat na internetu, tak na oplátku budeme schopni pomoct ohroženým kapustňákům
  • Sticky Password – Jeden správce hesel pro všechna vaše zařízení

Mějte své údaje chráněné a v bezpečí. Sticky Password Vám usnadní život, navíc nyní akce na do doživotní licenci – sleva 2 500 Kč.

Sticky Password

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x