AB Manufaktura – Luhačovická dílna plná skvělých nápadů

Když se sejdou dvě šikovné holky s hlavou plnou nápadů, je hned jasné, že z toho bude něco zajímavého. A protože v Luhačovicích nevyvěrají jenom prameny léčivé, ale také prameny inspirace, vznikla tu AB Manufaktura. A jako Anna, B jako Bára. Společně si otevřely maličkou reklamní agenturu a grafické studio. Původně si myslely, že budou dělat dekorace na svatby a oslavy, namísto toho dnes připravují grafiku a tisky pro řadu firem v regionu, v Čechách, a dokonce i v zahraničí.

Tyhle dvě se sešly vlastně náhodou. Jedna pochází z Prahy, druhá z Nového Hrozenkova a obě se do Luhačovic přivdaly. A protože z nich najednou byly sousedky, začaly se navštěvovat. Když pak Anna hledala někoho, s kým by mohla v Luhačovicích otevřít malou dílnu, byla to právě Bára, koho oslovila.

AB Manufaktura

Přestože by se mohlo zdát, že začátky budou v pětitisícovém městečku těžké, měla AB Manufaktura zakázky snad ještě dřív, než oficiálně otevřela. Anna s Bárou totiž vytiskly pár letáčků a obešly místní firmy s tím, že budou otevírat reklamní a grafické studio. Na první zakázky nemusely dlouho čekat.

AB Manufaktura

Dnes už to jsou dva roky od chvíle, kdy se Anna s Bárou rozhodly splnit si svůj sen. „Když jsme slavili druhé narozeniny, měli jsme oslavu v Moravské Jizbě Luhačovice. Říkali jsme, že když oslava, tak pořádná a pojali jsme ji jako tropickou párty s palmami, ananasy a papoušky. Samozřejmě, že všechno bylo z papíru,“ směje se Anna.

AB Manufaktura

Od papírových dekorací a tisků, které byly původně v plánu, se posunuly také k firemní identitě, tedy k návrhu firemních log a vizuálů, k návrhům letáků a vizitek, správě sociálních sítí a tvorbě webů. Jak říká Bára: „Práce s papírem nám teď zabírá tak pět procent času. Ale je to krásných pět procent. Většinou si večer sedneme u Anny doma, otevřeme si láhev vína a jako na přástkách vyrábíme papírové květiny, rozety a nevím, co ještě.“ Papírové dekorace také dodávají do mnoha míst v Čechách. Obří papírové diamanty třeba vyráběly pro jeden ples v Pardubicích. Jak se tak křehká věc dostane přes půl republiky? Většinou kurýra zaskočí manžel jedné z dam nebo využijí vlaků Českých drah. Což jim ostatně poradil jeden z klientů.

AB Manufaktura

Rukopis AB manufaktury je velmi dobře čitelný a snadno ho rozpoznáte mezi desítkami jiných. A když přijdete do maličkého studia, které leží kousek od nádraží v Luhačovicích, zjistíte, že všechno to, co holky dělají, dělají s velkou láskou a nadšením. A s plným lázeňským hrníčkem kreativity.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’158099′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1735‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚158099‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x