Slovácko žije tradicemi

V sobotu 24. 11. 2018 bude uherskohradišťská Reduta patřit tradicím Slovácka. Kromě přehlídky řemesel se můžeme těšit i na lidovou písničku, tanec nebo dílničky pro děti. Ochuzené nezůstanou ani chuťové pohárky.

Poslední listopadovou sobotu se uskuteční již IX. ročník Přehlídky Slovácko v tradici. K této příležitosti přijedou do Uherského Hradiště výrobci, kteří jsou nositeli značky Tradiční výrobek Slovácka, ze všech koutů regionu. Vše propukne v 9.00 hodin a program poběží až do 16.00 hodin.

Návštěvníci se můžou těšit na příjemný, folklorně laděný program. Vystoupí například Cimbálová muzika Špica ze Starého Města. Jsou to kluci mladí, ale svými energickými hlasy a svižnou hrou na hudební nástroje bezpochyby rozezní celou Redutu. Tancem nás potěší dětský soubor Popovjánek a dospělý Popovjan, za doprovodu Cimbálové muziky Hora.

Dalším bodem programu bude přednáška o modrotisku – z části o historii, ale především o využití v současné tvorbě a moderním designu. Na blížící se zimu nás potom připraví bylinkové povídání, kde se budeme moct například dozvědět či poradit, po jakých bylinkách sáhnout při nachlazení a všelijakých nemocech.

No a v neposlední řadě se návštěvníkům přehlídky naskytne unikátní příležitost nakoupit pěkné vánoční dárečky. Mezi výrobci budou takoví, kteří předvedou své postupy při práci přímo na místě, odvážlivci si budou moct některé řemeslo i vyzkoušet. Zabaví se také zvídavé děti a třeba si odnesou nějaký vlastní výrobek.

A protože se tradice Slovácka nesou také v podobě dobré a poctivé kuchyně, nebude chybět ochutnávka krajových specialit. Určitě se můžeme těšit na vdolečky, patenty nebo voňavé perníčky, mezi slanými dobrotami potom na škvarkovou pomazánku, krajance nebo zelníky. K takovým pochoutkám se určitě hodí připít si pohárkem dobrého vína. Ten nám nabídne Vinařství Medek, s připravenou degustací svých letošních vín. „Máme připravena mladá vína, která zrají na přírodních kvasinkách, nejsou filtrovaná a síry obsahují jen naprosté minimum (v tuto dobu až desetkrát méně než láhev z obchodu). Ochutnáte i méně známé PIWI odrůdy, jako je Saphira, Johanniter, Solaris a Muscaris a samozřejmě Hibernal.“ prozradil Jaromír Dvořáček z Vinařství Medek. Tato vína byla k ochutnání na Žehnání svatomartinského vína v Uherském Hradišti a doslova mizela před očima. Nenechte si tedy ujít příležitost a přijďte se přesvědčit o jejich výjimečnosti.

Sobota v Uherském Hradišti ožije tradicemi Slovácka. Přijeďte se za námi podívat, potěšit všechny smysly a naladit se s námi na adventní čas!

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162323′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2179‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162323‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>