SOUTĚŽ: Zahrajte si o lístky na Hamleta!

Soutěžte s námi o 3 x 2 vstupenky na reprízu Hamleta v pátek 1. února 2019 v 19.00 ve Velkém sále MDZ

„Hru her“, Shakespearova Hamleta, zařadilo před nedávnem na repertoár Městské divadlo Zlín. Herci ji nastudovali pod režijním vedením Zdeňka Duška, který zlínský soubor dobře zná. V minulosti v MDZ nazkoušel například Tramvaj do stanice Touha, Višňový sad, Figarovu svatbu nebo naposledy muzikál My Fair Lady. Do hlavní role dánského prince obsadil benjamínka souboru Matěje Štrunce.

„Matěj Štrunc zrcadlí moment, kdy se mladý člověk střetne se světem dospělých. Narazí na systém a chce se po něm, aby se k němu bezmyšlenkovitě připojil. Díky Matějovi cílíme na mladé v publiku,“ prozradil Dušek. Ale Hamlet podle něj není jen o tom. „Rodina, v níž zemře otec, žena, který přijde o manžela, syn o vzor. Úvahy o sebevraždě jako možnosti volby. Zní to morbidně, ale v přeneseném smyslu to může znamenat i vystoupení ze začarovaného kruhu – ukončení vztahu s partnerem, který mne týrá, odchod z firmy, jejíž filosofie se příčí mému vnímání morálky. Odstřižení od těchto jistot se může rovnat existenční sebevraždě. Hamlet je hrou o hledání pravdy. O přemýšlení. O kladení otázek,“ řekl Dušek s tím, že Shakespearův text může k současnosti říct mnohé.

V roli Ofélie se zlínskému publiku poprvé představila nová posila hereckého souboru Lucie Rybnikářová. Hamletovou matkou je Eva Daňková, strýcem a otčímem Gustav Řezníček a ducha mrtvého otce ztvárnil Luděk Randár.

Nyní můžete vyhrát  3 x 2 vstupenky na reprízu Hamleta v pátek 1. února 2019 v 19.00 ve Velkém sále MDZ. Vstupenky pro výherce budou před začátkem představení připraveny v pokladně MDZ.

Soutěž

run_function(‚hash‘,’po-modules-forms‘,’162843′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚277‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162843‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-forms‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Soutěž probíhá od 14.01. do 20.01.2019, 23.59 hod. Odesláním soutěžního formuláře souhlasíte s Podmínkami soutěže.

Soutěž ukončena. Výherci jsou: Jana Bulíková, Renata Chludilová, Romana Garguláková. Gratulujeme!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x