Chcete, aby vaše děti chodily do školy, která dává smysl?

Místo učitelů průvodci, místo známek slovní hodnocení. Žáci si sami určují, jakým způsobem a co se budou učit, mohou i spolurozhodovat o tom, jak škola vypadá a jaká jsou v ní pravidla. To jsou jen některé principy, které do Zlína od září přinese nová soukromá základní ScioŠkola. Jejím hlavním posláním je vést děti tak, aby mohly prožít dobrý život v rychle se měnícím světě.

ScioŠkola ve Zlíně je zapsána do rejstříku škol MŠMT a od září 2019 do ní budou moci nastoupit nejen prvňáčci, ale také starší žáci. „Škola v prvním roce přijme děti od 1. do 6. třídy, pokračovat bude možné až do 9. třídy. Při plné kapacitě bude ve škole pouze 150 dětí. Chceme, aby se všichni znali,“ informuje Libor Daňhel, ředitel školy, „přestup z jiné školy je velmi jednoduchý. Změna pro rodiče nevyžaduje prakticky žádnou administrativu, školy si přestup vyřeší samy mezi sebou“.

V současné chvíli funguje v celé ČR 10 ScioŠkol, které celkem navštěvuje již více než 700 spokojených dětí. Všechny vychází z předpokladu, že děti mají přirozenou touhu učit se, podporována je vnitřní motivace a schopnost převzít zodpovědnost za vlastní učení. „Chceme, aby si děti dokázaly naplánovat, jak se učit – třeba i na přijímací zkoušky. Zároveň aby také věděly, čemu se chtějí věnovat a co je z dlouhodobého hlediska zajímá. Chceme, aby věděly, jak jít za svým cílem. Dáváme jim velkou míru odpovědnosti nejen za jejich vlastní učení, ale i za podobu a fungování školy. Do všech našich škol se děti v drtivé většině těší, baví je,“ říká o ScioŠkole její zakladatel Ondřej Šteffl.

Scio

Jelikož se jedná o soukromou školu, platí se zde školné, které se bude pohybovat v rozmezí 5500-6500 Kč za školu i družinu. Jeho výše bude záviset také na tom, v jakých prostorách bude škola nakonec umístěna. V současné chvíli se jedná o prostorách v centru města.

Vyplňte nezávazný dotazník k zájmu o ScioŠkolu ve Zlíně, pomůžete tak k její realizaci! Také vás zveme na setkání, které se bude konat v úterý 2. dubna od 16. hodin v prostorách budovy v centru Zlína – Bartošova 4393, u nám. Míru.

Pokud Vás ScioŠkola zajímá, a chcete být informování o jejím vzniku, zveřejnění přihlášek či o plánovaných akcích na únor až duben, přihlaste se do facebookové skupiny „ScioŠkola Zlín“ anebo napište na zlin@scioskola.cz. Více informací o ScioŠkole najdete také na www.scioskoly.cz nebo na facebook.com/Scioskola.