Den pohybu pro zdraví na Rybníčku: nechte děti vybrat si svůj sport

„Pojď se s námi hýbat a vyber si svůj sport. Mobil i tablet nechej doma!“ Pod tímto heslem lákají organizátoři na 2. ročník Dne pohybu pro zdraví ve Sportparku Rybníček Staré Město.

V loňském roce se Den pohybu pro zdraví konal ve Sportparku Rybníček poprvé a už tehdy se setkal s úspěchem. Princip je jednoduchý – sportovní spolky z celého regionu v jeden den a na jednom místě prezentují své aktivity, které si mohou děti nezávazně vyzkoušet a zjistit, jaký druh sportu nebo pohybu by je bavil. A třeba už odejdou rovnou s přihláškou do sportovního kroužku, což ale není podmínkou.

„Hlavním cílem Dne pohybu pro zdraví je začlenění pohybu a sportu do běžného života dětí, propojení a prezentace sportovních spolků, rozšíření veřejného povědomí o sportovním vyžití v regionu a v neposlední řadě aktivní zapojení mateřských a základních škol jakožto nositelů myšlenky pohybem pro zdraví,“ vyjmenovává hlavní organizátorka dne plného sportu a zábavy Lenka Pindurová ze Sportparku Rybníček.

V tuto chvíli počítají pořadatelé – nadační fond Sportovní agentura Slovácko v čele s olympioničkou Janou Komrskovou a hokejovým reprezentantem Jaroslavem Balaštíkem – s účastí asi dvacítky sportovních klubů.

„Vyzkoušet si můžete fotbal, florbal, softbal, in-line bruslení, šerm, házenou, volejbal, ale třeba i šachy. V průběhu dne nebudou chybět ani zábavné soutěže s drobnými odměnami a vstup zdarma na Človíčkovu stezku, což je unikátní interaktivní muzeum sportu přímo na Rybníčku. Celým Dnem pohybu pro zdraví bude navíc provázet oblíbený herec Slováckého divadla a sportovec David Vacke,“ prozrazuje Jana Komrsková, organizátorka akce a členka správní rady nadačního fondu Sportovní agentura Slovácko.

Zapojit se můžete také do benefičního běhu 2 míle pro Diakonii, jehož výtěžek podpoří Diakonii – středisko CESTA v Uherském Hradišti. „Pro děti chystáme symbolický benefiční běh na 500 metrů,“ doplňuje Jana Komrsková.
Děti mají vstup do Sportparku Rybníček na Den pohybu pro zdraví zdarma, dospělí symbolických 50 korun. Čistý výtěžek z akce bude po jejím skončení přerozdělen všem zúčastněným spolkům na podporu jejich činnosti.

www.sportparkrybnicek.cz
www.clovickovastezka.cz

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163407′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2300‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163407‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x