Bistrotéka Valachy láká na novinku: Domácí večeře

ZLÍN - Zajít si v poledne na obědové menu do restaurace, to už je dnes pro většinu lidí běžná věc. Na polévku a výběr z několika hlavních chodů láká snad každá restaurace. Už jste ale někdy měli možnost dát si „meníčko“ také večer?

Od října máte tuto možnost v Bistrotéce Valachy ve zlínském Obchodním domě. Ve všední dny tu nově nabízejí Domácí večeře – neboli večerní menu s polévkou a výběrem ze dvou jídel.

„Nechali jsme se inspirovat historií Obchodního domu a baťovskou tradicí Zlína. V době rozkvětu baťových závodů bylo zvykem, že si pracovníci továrny po práci zašli na večeři právě na Obchodní dům. Také my chceme nabídnout příležitost všem, kteří nemají čas nebo chuť věnovat se po příchodu z práce přípravě teplé večeře,“ láká šéfkuchař Bistrotéky Valachy Lukáš Strnad.

Domácí večeře se servírují ve všední dny od 17:30 do 20:30. Jde orychlá a jednoduchá jídla v tom nejlepším slova smyslu, z kvalitních surovin a servírovaná v pohodové atmosféře – namátkou se v menu objeví třeba pečené kuřecí stehno s rýží, francouzské brambory, hrachová kaše s párkem, čočka s vejcem, koprovka s knedlíkem, šunkofleky… Vstřícná je i cena: hlavní chod se vejde do stokoruny. Aktuální nabídku Domácích večeří najdete na webu zde.

A pokud by vás v den návštěvy neoslovilo nic z večerního menu, můžete si objednat ze stálé nabídky, třeba osvědčené burgery, tatarák, steaky či smažený sýr na přepuštěném másle s domácí tatarkou, z novinek candáta na kmíně s rizotem, hovězí pečínku s rajskou omáčkou a strouhaným perníkem, konfitované stehno z mladé francouzské kachny s houbami, kachní jitrnici s pivní omáčkou nebo sendvič Croque Monsieur se šunkou a goudou. Rozšířila se i nabídka zdravých dětských jídel.

Bistrotéka Valachy

Více na www.bistrovalachy.cz

Kalendář akcí Bistrotéky Valachy

12. 10. Latino Night  – první kubánský večer s drinky a latinsko-americkými s Radkem Kubišem v Baru 1931

14. 10. Listování s Lukášem Hejlíkem – čtení z knihy Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě

23. 10. Degustace španělských vín

22. – 24. 11. Víkend s bílými lanýži

Škola vaření Bistrotéky Valachy

pokračuje i na podzim. Opět si můžete vybrat ze zajímavých témat včetně novinek.

27. 10. Poke Bowls

29. 10. Kurz pečení frgálů

10. 11. Burger na 5 způsobů

18. 11. Kouzlo 5 druhů masa

19. 11. Populární dezerty

24. 11. Asijské knedlíčky gyoza a pork buns

25. 11. Vánoční pečení s Katkou Kolbovou

1. 12. Thajská kuchyně

3. a 10. 12. Kurz jedlých vánočních dárků

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x