Soutěž o vstupenky na koncert Janka Ledeckého

ZLÍN -  Zpěvák Janek Ledecký nachystal exkluzivní koncerty se symfonickým orchestrem. Objeví se v pěti městech společně s písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem. Zlínská zastávka se uskuteční 15. října v Kongresovém centru a zpěváka tam doprovodí Filharmonie Bohuslava Martinů.

            Ledecký na turné představí symfonické verze svých nejslavnějších písní, ale přinese i pár překvapení v podobě skladeb, jež ještě se svou kapelou nehrál. Půjde tedy o velkou změnu oproti jarní sezoně, kterou zpěvák věnoval akustickému turné. Všechny koncerty v jeho rámci totiž situoval do kulis Baru Svět, a tak prakticky vymění klobouk a volnou košili za kravatu a oblek a slavnostnější prostory.

To nejlepší v symfonických verzích

            „Akustické turné bylo pro nás tak příjemné překvapení, že jsme se rozhodli udělat z toho každoroční tradici. A to, jak jsme ty písničky rozebrali až na dřeň, nám teď báječně pomáhá při budování symfonických verzí. Některé kapely jedou symfonické turné tak, že k už hotovým aranžím přimontují orchestr. Takže ten symfoňák tam mají vlastně jenom pro oko. My to stavíme poctivě od začátku,“ říká Ledecký o šňůře. „Viděl jsem třeba vystoupení Erica Claptona v Royal Albert Hall. To je příklad toho, jak se to má dělat,“ doplňuje.

            Setlist je sestaven tak, aby nabídl průřež Ledeckého tvorbou. „Když jdu na Stouny, taky chci slyšet hlavně hity jako Satisfaction nebo Start Me Up. Takže to tak udělám i na svém koncertě. Vystavím to na známých písničkách, v orchestrální podobě to bude best of.

Host: Ivan Hlas

            Hostem ve všech městech bude písničkář Ivan Hlas, jehož na turné zpěvák přizval. „Když se mě v agentuře ptali, jakého hosta bych chtěl mít na těchto koncertech, napadl mě jen jeden, a tím je právě Ivan. Přijde mi to jako báječný dramatický oblouk. V období, kdy jsem začínal s rockovou muzikou, mě jeden kamarád přitáhl na Hanspaulku do hospody Houtyš, kde u jednoho stolu seděli Ondra Hejma, bráchové Tesaříci, Bluesberry, Krausberry a právě Ivan Hlas. Pro mě to bylo jako zjevení, protože jsem do té doby netušil, že ta muzika, která mě nejvíc bavila, se dá takhle senzačně dělat v češtině,“ popisuje Ledecký první setkání s autorem hudby k muzikálové komedii Šakalí léta, v níž zazněly například skladby Jednou mi fotr povídá, Na kolena, Sladkých patnáct a další.

            „Ivan je ten frajer, od kterého jsem se to všechno naučil. Rozhodli jsme se, že po těch letech se sejdeme a uděláme turné se symfonickým orchestrem. Bude to fakt velké, protože nejsme žádní troškaři,“ pokračuje Ledecký v přiblížení Symphonic tour 2019. Hlase pozvání na šňůru těší, a jak přiznal, nepřekvapilo ho. „S Jankem se známe dobře, takže mě už jeho šílené nápady nepřekvapí. Jsem však poctěn, že mě Janek občas nazývá svým guruem, tedy člověkem, jenž ho navedl na cestu vlastní muziky. Mám radost, že naše kamarádství trvá celá ta léta a můžeme spolu občas něco zajímavého udělat. Vždycky do toho jdu, protože vím, že to dopadne dobře,“ komentuje své hostování na koncertech Hlas. A jaké písně na nich zazní? „Janek říkal, že musíme vybrat ty písničky, které lidi znají, takže vybral ty nejpokleslejší, třeba Na kolena ze Šakalích let nebo Malagelo. Tato skladba provedená symfonickým orchestrem, bude skutečnou ozdobou Jankova koncertu. A nejen ona,“ říká s nadsázkou písničkář. S Ledeckým ostatně nebude vystupovat poprvé, už s ním kdysi absolvoval vánoční turné. „Bude to krása, stát spolu zase před lidmi a všude kolem nás hudba. Něco výjimečného, s takovým obsazením jsem hrál v životě jen párkrát. Můžeme čekat celkovou harmonii. A tu mám vážně rád,“ zakončuje Hlas.

Z bubeníka dirigentem

            Speciální aranže Ledeckého písní připravil jeho bubeník Hanz Sedlář, který se ujme i role dirigenta. „Bubeníka a dirigenta spojuje jedno slovo, což je tempo. To je jeden z důvodů, proč jsem do tohoto projektu šel, ačkoliv je to šílená zodpovědnost. Tempo je totiž v obou disciplínách hrozně důležité,“ míní Sedlář, „doufám, že budou oba s mými aranžemi pro toto turné spokojeni, a věřím, že si to maximálně užijeme,“ vzkazuje nadaný multiinstrumentalista, jenž v červenci vydal album klavírních improvizací s názvem My Hands Belong to You.

            Ledeckého po symfonickém turné čekají i více než dvě desítky vánočních koncertů, jež nevynechá ani letos.

Zlínský koncert Janka Ledeckého se uskuteční 15. října v Kongresovém centru a vy na něj nyní můžete vyhrát po dvou vstupenkách.

 

Soutěž

run_function(‚hash‘,’po-modules-forms‘,’164361′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚282‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚164361‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-forms‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Soutěž probíhá od 9.10. do 11.10.2019, 11.59 hod. Rozhoduje pořadí doručených odpovědí Vyhrává 1, 13, 23, 33, a 43  správná odpověď. Odesláním soutěžního formuláře souhlasíte s Podmínkami soutěže.

SOUTĚŽ UKONČENA! Vyhrává: paní Jurčáková, Valášková, Kašíková, Malovaná a Vodinská. Gratulujeme!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x