Elegantní oblečení do práce. Jak jej vybrat?

Elegantní oblečení do práce. Jak jej vybrat?
V práci trávíme mnoho hodin měsíčně. Není tedy divu, že stále více věnujeme pozornost tomu, jak a co si obléknout do práce, abychom na jedné straně vypadali elegantně a na druhé se cítili pohodlně. Výběr správného pracovního oblečení není snadný úkol a přesto je velmi důležitý pro naši pohodu. Podívejme se, jaká pravidla je třeba dodržovat při výběru elegantního dámského oblečení do práce.

Business dress code

Kodex oblékání je obecně přijímaný soubor pravidel, která jsou důležitým prvkem, pokud jde o přizpůsobení oblečení vhodné příležitosti. Nejuniverzálnějším a nejuznávanějším je západní dress code, který zahrnuje elegantní obchodní formální a obchodní ležérní styly i volnější oblečení pro volný čas. Prvořadým principem obchodního oblékání zůstává hodnota elegance – bez ohledu na to, zda musíme dodržovat přísné formy, nebo si můžeme dovolit více svobody. Sada, kterou si vybereme, by měla být čistá a vždy žehlená. Formálnost oblečení by měla být přizpůsobena pracovišti. Nejčastějji volíme sako, sukni a šaty. Obchodní ležérní styl je trochu ležérnější, ale přesto elegantní. Klasická saka a halenky, které nikdy nevyjdou z módy, fungují dobře. Elegantní halenka by měla být nejlépe bílé nebo pastelové barvy. Pod sakem lze nosit i hedvábný nátělník. Zapomeňte na bavlněné tílko na ramínka, stejně jako na příliš krátkou sukni a příliš vysoké podpatky. Elegantní dámské oblečení musí být skromné, bez hlubokých výstřihů.

dámské oblečení

Elegatní stylizace do kanceláře

Při stylingu do kanceláře v souladu s obchodním dress code je třeba se vyvarovat příliš krátkých sukní a šatů a přebytečných dekorativních prvků na oblečení jako jsou různé volánky. Rovněž se předpokládalo, že při přípravě oblečení v souladu s běžnými pravidly oblékání byste se měli vzdát příliš výrazných šperků, tylu a intenzivních vzorů. Pokud chcete nosit například potištěný oblek, zvolte proužek nebo pruhy. Vyvarujte se také příliš vysokých bot a podpatků s otevřenými prsty.

Jsou dámské kalhoty dobrou volbou pro kancelářský styl? Ano, samozřejmě! Tajemství je vybrat ten správný model. Rozhodně se vzdejte džínů nebo svého oblíbeného páru s oděrkami na kolenou a místo toho zvolte klasické kalhoty nebo nadčasové kalhoty s pukem. Můžete je zkombinovat se svetrem nebo košilí nebo si vybrat dámský oblek v tlumených barvách, módní pro tuto sezónu.

Elegantní sukně v tlumených barvách jako jso modrá a bílá, béžová, tmavě modrá nebo vínová, černá či šedá bude skvělou volbou. Lze si vybrat jak tužkovou sukni, tak volnější rozšířený střih. Sukně musí končit nejméně tři prsty nad koleny. K ní zvolte klasickou blůzku a sako. Nebojte se však sáhnout po vlněném či jiném svetru klasického střihu, rovněž v tlumených barvách.

Místo sukně je možné vybrat šaty. Zapomeňte však na materiály jako jsou tyl nebo krajka či mnoho ozdob a flitrů. Místo toho zvolte klasické, lichoběžníkové a tužkové modely s krátkým nebo dlouhým rukávem. Sako zdobené jemným motivem na šaty s krátkými rukávy či ramínky bude správným řešením. Doplňte tento outfit vysokými podpatky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x