Holešovská průmyslová zóna získává dalšího velkého investora, zemědělskou společnost LUKROM

Strategická průmyslová zóna Holešov se u investorů v posledních měsících těší velké oblibě. Potvrzují se tak slova současného předsedy představenstva společnosti Industry Servis ZK Radovana Macháčka, podle kterého bude Zóna do pár let plně obsazená a mezi investory nakonec vznikne konkurenční boj. Posledním významným přírůstkem, který zde zahájil ke konci roku 2023 novou výstavbu, je společnost LUKROM.

„Vstup společnosti LUKROM do Strategické průmyslové zóny Holešov představuje důležitý krok pro budoucí rozvoj našeho regionu. Tato investice posílí naši průmyslovou infrastrukturu a může přinést inovace do průmyslového sektoru,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, který má holešovskou průmyslovou zónu ve své gesci.

Ke vstupu LUKROMu do Zóny Holešov se vyjádřil také Radovan Macháček, předseda představenstva společnosti Industry Servis ZK, která je správcem Zóny Holešov: „Jsem rád, že se nám pro Zónu Holešov podařilo zajistit dalšího velkého investora. Chci, aby byli velcí investoři jakýmsi „srdcem Zóny“. Naším cílem je sehnat takové partnery, kteří zde umístí investice s vysokou přidanou hodnotou. Tím společnost LUKROM jednoznačně je. Zóna Holešov také jako jediná investorům stále ještě nabízí dostatek volných ploch a je tedy vhodná pro firmy různých velikostí.“

Mateřská společnost LUKROM, spol. s r. o., vznikla v roce 1991 a původně se soustředila na obchodování se zemědělskými komoditami. S postupem let se však vyvinula v podnik, který zabezpečuje komplexní služby zemědělské veřejnosti.

LUKROM je tvořen celkem šesti divizemi. Největší podíl na tržbách pak mají divize zemědělských komodit a krmiv a divize zemědělské techniky. Divize zemědělských komodit a krmiv ročně vyprodukuje přes 95 000 tun krmných směsí, které dále nabízí ostatním zemědělským podnikům. V rámci divize zemědělské techniky se společnost zabývá především prodejem a servisem zemědělské techniky mnoha zvučných značek, jakými jsou např. JCB, HORSCH, JOHN DEERE a další.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x