Holešovská Regata přiveze Kollera, Leoše Mareše i Desmod, bude i soutěž plavidel

Odstartujte léto jedinečným hudebním zážitkem! V pátek 21. a sobotu 22. června ožijí zahrady barokního zámku Holešov tradiční Holešovskou Regatou, oblíbeným hudebním festivalem pro celou rodinu, který opět nabídne spoustu skvělé muziky, ale i oblíbenou soutěž netradičních plavidel, zábavu pro děti a letní gastro zónu plnou dobrého jídla a pití.

Odstartujte léto jedinečným hudebním zážitkem! V pátek 21. a sobotu 22. června ožijí zahrady barokního zámku Holešov tradiční Holešovskou Regatou, oblíbeným hudebním festivalem pro celou rodinu, který opět nabídne spoustu skvělé muziky, ale i oblíbenou soutěž netradičních plavidel, zábavu pro děti a letní gastro zónu plnou dobrého jídla a pití.

Letošní novinkou je rozšíření programu o talk show: mimořádně do Holešova zavítá speciální live vydání známého televizního pořadu 7 pádů Honzy Dědka. O závěrečnou tečku se v sobotu večer postará Leoš Mareš se svou DJ-show a ohňostrojem.

To nejlepší z české i slovenské hudby

„Každý rok se snažíme přivážet do Holešova ta nejzajímavější jména české a slovenské hudby, která baví diváky napříč generacemi. Máme radost, že se nám letos podařilo získat hned dva čerstvé držitele Ceny Anděl. Vedle Davida Kollera, Zpěváka roku, přijede Tereza Balonová, která zvítězila v kategorii Objev roku, a to nejen na Cenách Anděl, ale i Českém slavíkovi,“ láká ředitel festivalu Michal Žáček.

A to není vše. Můžete se těšit mj. i na Monkey Business, Janka Ledeckého, Desmod, Pokáče, Circus Problem, The Silver Spons nebo Kapitána Demo, jenž na festivalech vystupuje sporadicky. Skupina Fleret z Vizovic si pak na Regatě připomene nedávné výročí 40 let na hudební scéně a symbolicky pozve na blížící se oslavy 30 let Zafúkané.

Kompletní časový harmonogram najdete zde.

Soutěž plavidel, vodní lávka i zábava pro děti

Holešovská Regata není jen o hudbě, ale i nabitém doprovodném programu. Ten navíc využívá atraktivního prostředí zámeckých zahrad s vodními kanály, díky nimž je Holešov přezdíván Moravské Versailles. Na vodě se uskuteční oblíbená soutěž netradičních plavidel, zájemci se mohou zapojit do populárního Mistrovství světa v přejezdu holešovské vodní lávky nebo se svézt ve výletních lodích a děti pobaví aqua zorbing.

Právě dětem je zasvěcen i další program v zámeckých zahradách s atrakcemi zdarma. „Letos pro děti chystáme zónu tanečních a sportovních aktivit v zámecké zahradě, výtvarné a tvořivé dílny na nádvoří zámku a ti nejmenší se mohou vyřádit v nafukovacím pirátském hradě,“ doplnil Michal Žáček. Děti do sedmých narozenin mají vstup na festival zdarma.

Další tipy z doprovodného programu

Holešovská Regata také pomáhá dobré věci. Dobrovolné příspěvky z vyjížděk v lodích poputují ve prospěch charitativního spolku Korunka Luhačovice, který podporuje handicapované, nemocné či jinak znevýhodněné děti v regionu. Ve prospěch Korunky navíc půjde 10 Kč z každého prodaného kousku festivalového merche. Podpořeny budou vybrané rodiny přímo z Holešova.

U stánku Dárců krve Zlín si pak budou moci zájemci nechat zdarma provést orientační test krevní skupiny a dozvědět se víc o možnostech dárcovství krve.

Kdo si bude chtít odpočinout v útrobách zámku, může ve spolupráci s MKS Holešov využít slevu 50 % na vstupné na aktuální výstavy, mimo jiné i na návštěvnický hit – SEVA, český fenomén s hernou.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí zdržet přes noc, pořadatelé zřizují hned vedle zámecké zahrady festivalový kemp.

Zajištěno je i velké odstavné parkoviště pro ty, kteří dorazí autem.

Více informací najdete na webu Holešovské Regaty

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->