Hrací pistole pro děti

Některé hračky jsou takzvaně nekonečnou klasikou, k tomu neodmyslitelně patří také hrací pistole, a to poté zejména ty vodní. Hračky je však důležité vybírat pro děti obezřetně a informovaně. Materiál musí být vždy pro děti zcela nezávadný a zároveň musí být hračka dostatečně pevná, aby nějaké ty dětské (často divoké) hrátky vydržela. Výběr hracích pistolí pro děti všech věkových kategorií a pohlaví jsou dnes běžně dostupné a je možné vybírat podle toho, co děti skutečně zaujme a s čím se budou moci na dlouhé hodiny zabavit. Podívejme se nyní na jejich přehled.

Podle populární kultury

Celá řada dětských pistolí je inspirovaná populární kulturou, bez ohledu na kategorii nebo značku, ze které rodiče vybírají. Příkladem jsou například vysoce kvalitní nerf pistole, které děti přenesou do úplně jiného herního prostředí, které je přitom zcela bezpečné. Příkladem jsou například slavné filmy z populární kultury, jako jsou hvězdné války, marvelovské filmy nebo dokonce svět některých animovaných filmů, jako je scooby doo nebo roblox a mnohé další kategorie. Pokud tedy zrovna teď děti na něčem ujíždí, je možné jim udělat radost tematicky zaměřenou replikou nebo hračkou, podle jejich věkové kategorie.

Výběr podle věkové kategorie

Právě výběr dětských hraček je důležitý podle věkové kategorie, ve které se děti nachází. Některé pistole mohou disponovat oddělitelnými částmi, u kterých může pro některé věkové kategorie dětí existovat nebezpečí spolknutí. Je proto důležité věnovat tomuto aspektu během výběru pozornost. Je možné však najít vhodné hračky pro děti všech věkových kategorií a zájmů. Všeobecně jsou dětské pistolky dostupné v kategorii již od 3 let po věkovou kategorii 14 let.

Jak vybrat podle funkcí

S pistolkami se mohou děti zabavit na dlouhé hodiny a záleží také na tom, co všechno dokáží. Například pistole pro vyšší věkovou kategorii již napodobují mnohé skutečné funkce a děti si tak mohou hrát například na policisty nebo dokonce vojáky a snipery. Těmito puškami je možné si vyzkoušet zaměřování nebo jakým způsobem fungují pojistky a nabíjení zbraní. Naopak pro mladší věkové kategorii jsou pistolky více základní, mohou být na vodu nebo pěnové kulky, které nikdy nedokáží nikoho zranit. Tyto základní pistole zároveň nemohou děti rozebírat na malé části a neobsahují žádné ostré hrany, což zvyšuje jejich vlastní bezpečnost.

Různorodý design i cena

Designů a barevných provedení existuje na trhu celá řada. Je možné najít pistole, které jsou inspirované skutečnými zbraněmi nebo naopak více odlehčené verze, inspirované například populární kulturou nebo jejichž hlavním záměrem je vtip, vodní hrátky nebo které nemají žádné specifické funkce. Z výběru je možné jednoduše filtrovat najít přesně to, co se bude líbit každému dítěti – například ve vybraném barevném provedení nebo designu.

Další doplňky

U některých typů hraček je možné najít také další doplňky, se kterými se děti mohou jednoduše zabavit. Mezi časté patří například štíty, na které se mohou děti trefovat. Tento typ hraček dokáže zlepšit a podpořit jejich koordinaci oko-ruka, což je pro život důležitá motorická schopnost. Toto podporuje dále schopnost orientovat se na ploše nebo v prostoru.

Tento typ hraní navíc může nalákat budoucí sportovce, střílení na terč patří mezi oblíbené a uznávané olympijské sporty, mezi kterými mají navíc čeští sportovci své uznání. Dalšími doplňky mohou být například pásky na náboje nebo neprůstřelné vesty a mnohé další, se kterými se děti dostanou do světa své oblíbené hry nebo příběhu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x