Jak vypadat streetwear módně?

Jak vypadat streetwear módně?
Pojem „streetwear“ není milovníkům módy rozhodně cizí, ale lidé, kteří nevěnují velkou pozornost oblečení, které nosí, mohou mít problém s jeho rozluštěním. Co je to vlastně streetwear, jak poznat streetwear styl a kde koupit oblečení na streetwear? Odpovědi na tyto otázky najdete v tomto článku.

Co je to streetwear?

Streetwear je slovo ocházející z angličtiny a přeloženo do češtiny je prostě pouliční móda nebo také street fashion. Je to styl oblečení inspirovaný veřejným prostorem. Ačkoli je svým způsobem odvozen od pouliční módy, v praxi tomu tak není. Streetwear se neustále vyvíjí a světová móda na něj nemá žádný vliv. Na první pohled by se mohlo zdát, že styl streetwear je pouze způsob oblékání, ale po bližším pohledu na jeho následovníky můžete vidět, že je to forma vyjadřování přesvědčení a názorů. Streetwear podporuje individualismus – každý ho může nosit, jak chce. Streetwear oblečení je nadčasové, protože není formováno dočasnými trendy, ale samotnými nositeli. Například tenisky byly módní včera, jsou módní dnes a existuje mnoho náznaků, že budou módní i zítra. Pořiďte si například New Balance na Answear.cz.

Jaký je styl streetwear?

Ve streetwearu, na rozdíl od jiných stylů, neexistují žádná pravidla. Volné a objemné oblečení je velmi pohodlné a tak není divu, že po něm sahají nejen mladí lidé, ale lidé všech věkových kategorií. Streetwear jako způsob nošení vám opravdu pomůže vyjádřit své „já“ a předvést světu své názory a povahové vlastnosti. Nelze popřít, že streetwearové oblečení je originální a přestože neodpovídá současným světovým módním trendům, je stále aktuální. Mikiny nebo trička s nápisem jsou skvělou inspirací k vytvoření mimořádných stylizací, zároveň díky své univerzálnosti ladí s celou masou streetwearových doplňků a obuvi.

New Balance

Jak by měla vypadat typická stylizace ve streetwear stylu?

Těm, kteří se se streetwearem setkávají poprvé v životě, se může zdát, že je streetwear těžko rozpoznatelný, ale opak je pravdou. Každý den míjíme spoustu fanoušků streetového oblečení na ulici, v autobuse nebo v obchodě. Oblečení, které nosí, je kalifornsky ležérní – je velké a široké a zároveň velmi originální. Nápisy na oblečení na ulici jsou často kontroverzní. Charakteristickým rysem stylu streetwear jsou tenisky, tj. pohodlná sportovní obuv, nutně značková s poutavým designem například boty Puma https://answear.cz/m/puma. Plus volná oversize mikina a běžecké nebo boyfriend kalhoty. Outfit je doplněn ledvinkou s originálním grafickým designem a odpovídající baseballovou čepicí. Pokud takto oblečeného člověka minete, můžete si být jisti, že mu streetwear velmi blízký. Zdálo by se, že streetwear je v zahraničí populárnější než u nás. Najít kvalitní oblečení od různých výrobců v kamenných prodejnách i eshopech není složité. A co víc, oblečení vyrobené u nás míří také do různých koutů Evropy, kde se setkávají se stejným zájmem jako v Česku. Mnoho modelů pořídíte na Answear. Nenechte se ovlivnit názorem okolí a noste oblečení, ve kterém se cítíte dobře. I když jste dosud nosili úplně jiné oblečení, rychle zjistíte, že není nic pohodlnějšího než běžecké boty a oversize mikina.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x