Jaro přemohlo zimu. Na pomoc si vzalo mlhu

Foto: Zlin.cz
VIZOVICKÉ VRCHY - Ještě v sobotu ráno mínus tři stupně, bílo, kluzko, sníh a led, jen to křupalo. Mlha, kam se člověk podíval. Za dvě hodiny všechno úplně jinak, teploměr pořádně nad nulou, plno slunce a když se mlha rozplynula, jakoby pro letošek skončila zima.

V podhůří Vizovických vrchů to byla podívaná, která bývá k mání jen jednou za čas. Na návštěvu ke známým přijela s dětmi Eva Janoušková z Ořechova u Brna.

„Tak mám pocit, že jsme vám na Luhačovicko přivezli jaro. Ještě ráno to ale vypadalo úplně zimně, takovou mlhu jsem léta neviděla. Když se rozplynula, bylo to jak v nějakém filmu, prostě přišlo jaro, oteplilo se, sníh naráz taje, všechno je během pár desítek minut jinak,“ všimla si mladá maminka.

Podle všeho dostala letos docela stylová zima pod Vizovickými vrchy opravdu na frak. Mlha ji prostě přinejmenším dočasně a kdoví, jestli už ne napořád poslala pryč.

Pohled na předpověď meteorologů je výmluvná.

„Jestli se dobře dívám, tak o víkendu až devět stupňů, ale v týdnu pak až kolem patnácti nad nulou. Tak to je tedy změna, která se hned tak nevidí, asi za to může ta nevšední mlha,“ smála se amatérská meteoroložka.

Vývoj počasí v posledním únorovém týdnu opravdu svědčí o tom, že přijde předčasné jaro, mírně se ochladí až na samém konci měsíce, ale na návrat zimy to ani tak nevypadá.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x