Kryptoměny a vše, co potřebujete vědět

Již dlouhé roky se prokazuje, že kryptoměny nejsou pouze vizí, ale skutečností v rámci, které panuje objem o obrovských částkách a systém, které je ve své podstatě zcela anonymní. Oproti měnám s nuceným oběhem, které neustále podléhají manipulaci ze strany národních bankovních institucí, jsou kryptoměny na bankách nezávislé a ve své podstatě tedy neexistuje žádný orgán, který by nějakým způsobem manipuloval s financemi, které patří vám, což je běžný postup mnoha bankovních organizací, ať již jsou státní, či nikoliv.

Aby bylo možné s kryptoměnami nakládat, těžit je, ale také rozumět tomu, kdy kryptoměny prodávat, jakým způsobem fungují jejich trhy a jaké jsou druhy, je nutné těmto aspektům porozumět. Ačkoliv jednoduché a přímočaré ve svém principu, mají kryptoměny hned několik faktorů, kterým je dobré porozumět. Z tohoto důvodu je dobré obrátit se na znalce a učit se od těch nejlepších a sem patří také online kurzy kryptoměn.

Co je to vlastně kryptoměna

Kryptoměna, z anglického originálu cryptocurrency, je označení pro digitální měnu, která funguje jako substitut běžných peněz. Základem kryptoměny je tzv. asymetrická kryptografie, měna je tedy šifrovaná a funguje na principu řetězení digitálních podpisů. Právě blockchain je základem kryptoměn a v některých případech dokonce vybudován z již existujícího forku.

Důvodem, proč mnoho lidí využívá právě kryptoměn je hned několik, tou hlavní je však decentralizace celého systému. To má své výhody, ale také nevýhody. Výhodou decentralizovaného systému je možnost anonymity a vlastního nakládání s majetkem, nevýhodou naopak je nedostatek ochrany v případě komplikací.

Kryptoměny mají také další výhody:

  • Není zapotřebí prostředníka, s kryptoměnami nakládáte přímo
  • Plně digitální měna (někdo označováno jako majetek)
  • Anonymita (není zapotřebí sdílet osobní údaje za účelem transakcí)
  • Měny není možné stornovat po odeslání transakce
  • Poplatky jsou pouze minimální nebo dokonce nulové
  • Blockchain zajišťuje kompletní transparentnost

Druhy kryptoměn

Existuje hned několik druhů kryptoměn, se kterými je možné nakládat a které je možné zároveň obchodovat na burzovních trzích prostřednictvím brokerů, kteří obchodování kryptoměn umožňují. Tou nejstarší a zároveň stále nejoblíbenější kryptoměnou je Bitcoin, ten se stal inspirací pro několik dalších dostupných měn, jako jsou Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum nebo Ripple a mnoho dalších. O tom, jak tyto měny skutečně fungují a co je dobré vědět se můžete více dočíst na portále kriptomat.   

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x