Letní sezóna v Resortu Valachy startuje! Na prvního máje se otevírají stezky a půjčovna elektrokol

V Resortu Valachy ve se rozbíhá letní turistická sezóna. Foto: Resort Valachy
VELKÉ KARLOVICE – Šest týdnů poté, co se zastavily lyžařské vleky na sjezdovkách Ski areálu Razula, se v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích rozbíhá letní turistická sezóna. Od 1. května se v resortu opět otevře půjčovna elektrokol a část naučných stezek. V dalších dnech budou postupně přibývat další letní aktivity.

„Hned po ukončení lyžařské sezóny jsme se pustili do jarního úklidu, generální údržby Wellness Horal a přípravy letních aktivit. Všechno jsme stihli a k 1. květnu otevíráme naši půjčovnu elektrokol KTM, Kulíškovo dětské hřiště u hotelu Horal a také první dvě naučné stezky – Stezku portáše Maliny za lesní zvěří a Stezku valašských strašidel. Od 9. května začneme nabízet dvě novinky: lekce tenisu a in-line bruslení pro veřejnost. Během května otevřeme Golfové hřiště Horal, kde na některých místech ještě odtávají poslední zbytky sněhu, které zatím brání v dokončení příprav trávníku, a od června počítáme s opětovným zprovozněním oblíbené Kulíškovy naučné stezky. Ta letos v zimě dostala vlivem počasí víc zabrat a teď pracujeme na její obnově,“ uvedl ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Hotely resortu už také začaly přijímat rezervace na letní pobyty. Podle Tomáše Blably jich postupně přibývá, zájem je především o větší rodinné pokoje. „Zdá se nám, že lidé jsou zatím opatrnější než loni, vyčkávají s rezervací, možná i víc zohledňují současnou situaci u nás i ve světě. Zatím nám nenahrává ani počasí. Lidé začínají víc myslet na léto a plánovat tuzemské dovolené, až když začne být tepleji. Přesto už ale máme v některých letních termínech obsazené větší rodinné pokoje a naše nejoblíbenější ubytovací rezidence E v hotelu Horal je v červenci už téměř plná. Dřív, před covidem, přitom býval hlavně začátek července nejslabší částí prázdnin, protože lidé v tomto čase dávali přednost dovolené u moře,“ dodává Tomáš Blabla.

V zájmu o letní pobyty si hodně slibuje od novinky ve Spa hotelu Lanterna. „Během covidu jsme u něj vybudovali venkovní terasu a klimatizaci v části pokojů. Teď máme do poloviny června hotel zavřený a děláme kompletní rekonstrukci hotelové restaurace a vybraných apartmánů. Věřím, že Lanterna díky tomu k naší pravidelné klientele získá i řadu nových hostů. Návštěvnost podporujeme i tematickými pobyty, na červenec například chystáme první ze série speciálních manažerských pobytů zaměřených na osobní rozvoj a odpočinek. Jako první ho u nás povede populární kouč Marian Jelínek,“ dodal Tomáš Blabla.

Na prázdniny resort opět připravil také letní pobyty s řadou výhod v ceně. Tou nejoblíbenější je neomezený vstup do Wellness Horal s termálními bazény a saunovými rituály, díky čemuž mají hosté jistotu vyžití i v chladnějším počasí. V nabídce doprovodných služeb nechybí vedle půjčovny elektrokol, novinkových lekcí tenisu a in-line bruslení také lekce aquafitness a golfu, animační programy pro děti, masáže a saunové rituály, pikniky nebo kurzy pečení valašských frgálů. Chystají se i příměstské kempy, večery s živou muzikou na terase, víkendy s grilováním a doprovodné akce, jako například charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku v závěru prázdnin.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->