Malta. V Evropské unii nejmenší země. Pro turisty něco na způsob ráje

Krásná Malta láká turisty nejen v létě. Foto: Zlin.cz
MALTA - Je to vlastně zemička. V Maltské republice, jak zní její oficiální název, žije kolem půl milionu obyvatel. Rozhodně neoslní rozlohou něco přes 300 kilometrů čtverečních. Ovšem to, co je 80 kilometrů pod Sicílii k vidění, to bere dech.

Potvrzují to i v lednu přepočetní turisté z celého světa. Proč sem nevyjet právě v lednu, kdy teploty míří až k velmi příjemné dvacítce.

První vjem v nádherném historickém hlavním městě Vallette je zajímavý. Pozor, jezdí se vlevo a volanty tedy vpravo. Vliv Velké Británie je jasný. Však se od ní Malta osamostatnila až v roce 1964. Město slyne úžasnými památkami, stejně tak přístavem a spoustou stylových hospůdek. Pravda, pivo za 4 eura…

Valletta ale nebyla hlavním městem vždy. V dávné minulosti jím byla Mdina, další zdejší unikát. Tam trvale žije jen 250 obyvatel. Je to dokonalý historický soubor chrámu, bazilik a opevnění.

Malťané se oprávněně chlubí vynikajícím vínem, jedinečnou kuchyní, takže k ochutnání je v nepřeberné škále spousta ryb, anebo místní specialita – králík na mnoho způsobů.

Malta je zemí Středozemního moře, dokonalé je obří akvárium, zaujmou výborně hotely, stále se staví nové a ještě novější.

Pro turisty bez debat opravdový ráj. O jeho dalších pozoruhodnostech zase příště.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x