Michal Kindl natočil svůj nejnovější klip na střeše zlínského mrakodrapu

ZLÍN - Uběhly dva měsíce od vánočního videoklipu Slib, do něhož Michal Kindl obsadil Sandru Novákovou s jejím synem. Teď se hlásí opět o slovo, tentokrát však kromě jeho samotného uvidíte v novince Ticho hlavně střechu zlínského mrakodrapu.

To ale neznamená, že by Tichu chyběl náboj nebo drajv, naopak. Stejně jako první singl Kruh, i text novinky vycházel z určité umělcovy životní etapy. Zatímco Kruh pojednával o jejím uzavření, Ticho poukazuje k vnitřnímu zklidnění. „Procházel jsem se po Zlíně, zrovna začalo sněžit, já se podíval vzhůru a řekl si – to je ono, tam nahoře bych chtěl natáčet klip,“ řekl hudebník o lokalitě, kde se video natáčelo. Vizuál opět režíroval Leoš Brabec z Primetime. „S Leošem na to jdeme trochu jinak. Nemáme bodový scénář. To, co se bude dít, nás napadá za chodu. I záběry z dronů nebyly vymyšlené předem. Nemá smysl nic připravovat, pokud chce člověk zůstat autentický,“ přiblížil svou vizi.    

Přestože v klipu vsadil na prožívání emocí v kontrastu s chladným prostředím města a budovy, na place panovala pohodová atmosféra a došlo i na smích, jemuž nahrávaly různé situace. „Podívali jsme se do čtyř různých lokací – na již zmíněný mrakodrap, do opuštěné továrny, památníku Tomáše Bati a na náměstí T. G. Masaryka, kde je i univerzita. Zrovna probíhala výuka a studenti na mě z budovy koukali jak na nějakého blázna, co tam pobíhá,“ udává Michal příklad.

V současné době se zpěvák intenzivně připravuje na vydání druhé autorské desky, jež ponese stejný název jako aktuální singl. Fanoušci se jí dočkají už letos na jaře. Své umění si však Michal nenechává pro sebe, skládá písně například i Štefanovi Margitovi. S ním si zazpíval i na jeho turné a doprovodil ho v jedné písni i na klavír. Lidí ho však mohou znát i jako předskokana koncertní šňůry Davida Kollera. „Teď jsem u Davida v jeho studiu v pražské MeetFactory nahrával skladby jen s piánem, dohromady jich bylo přes čtyřicet. Rád bych je i v této verzi vydal, jelikož mi hodně lidí psalo, že je akustické verze mých písní na koncertech zaujaly,“ netají se talentovaný hudebník svými plány. 

www.michalkindl.cz,
www.instagram.com/michal.kindl,
www.facebook.com/michal.kindl

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x