Na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích už se lyžuje, otevřeno je i na Štědrý den

VELKÉ KARLOVICE – Na sjezdovce Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích odstartovala o víkendu lyžařská sezóna. Vlek je od víkendu v provozu denně od 8:30 do 17:00, naplno funguje i dětský park s pojízdným kobercem, Lyžařská škola Razulák, půjčovna nebo ski bufet.

„Lyžařské podmínky jsou skvělé, sněhu je dost a díky mrazům krásně drží. Všechny milovníky zimních radovánek srdečně zveme. Otevřeno budeme mít i na Štědrý den, kdy vlek pojede do 13 hodin. Rodiče s dětmi si tak mohou zkrátit čekání na nadílku a případně k ní přidat i koupání, protože v ten den budou otevřené i termální bazény v relaxačním centru Wellness Horal hned vedle sjezdovky,“ láká mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Lyžařská škola Razulák nabízí v sezóně 2022/23 nejen lekce lyžování a snowboardingu, ale také běžkování a čím dál oblíbenějšího skialpiningu. „Právě skialpové lekce byly hitem v minulé lyžařské sezóně, kdy jsme je začali nabízet poprvé. Pro velký zájem se na ně letos zaměříme víc. Nově jsme také rozšířili naši půjčovnu o skialpy,“ doplnil šéf Lyžařské školy Razulák Jakub Neubauer.

Zatímco lekce lyžování pro děti a začátečníky se konají přímo na sjezdovce Horal, která je pro to ideální kvůli mírnému sklonu, výuka skialpiningu se odehrává převážně u blízké sjezdovky Razula. Tam vlek pro tuto sezónu zůstane mimo provoz kvůli zdražení energií, Resort Valachy se ale svah rozhodl nechat k volnému využití právě milovníkům skialpů či sáňkování. Svah bude neudržovaný, lze jej využívat na vlastní odpovědnost.

Lyžování, ale také wellness a další zábavu si mohou návštěvníci Resortu Valachy užít mezi svátky i s ubytováním, v nabídce jsou ještě volné pokoje a pár posledních míst je k dispozici i na Silvestra.

Jak bude v Resortu Valachy otevřeno na svátky:

Sobota 24. 12.

  • Sjezdovka Horal 8:30 – 13:00
  • Wellness Horal – termální bazény, saunový svět i masáže 9:30 – 15:00

Sobota 31. 12.

  • Sjezdovka Horal 8:30 – 13:00
  • Wellness Horal termální bazény a saunový svět 9:30 – 23:00, masáže 9:30 – 21:00

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x