Nadstandardní služby v nestandardních podmínkách. Zlínské společnosti si chválí telekomunikační řešení od firmy AVONET

ZLÍNSKÝ KRAJ - Jaký je rozdíl mezi připojením malého bytu a výrobní haly? Na to jsme se podívali s IT manažerem Ing. Stanislavem Fardou ze společnosti Avex Steel Production s.r.o.

V roce 2014 jsme začali řešit internetové WiFi pokrytí naší výrobní haly v Otrokovicích, a to včetně logistických ploch, hutního skladu, dělírny a svařovny materiálu s celkovou plochou přes 6000 m². Navíc jsme potřebovali, aby internet fungoval také v případě, kdy někdo halu opustí a stojí před ní. Součásti haly jsou také kanceláře, pracoviště vývoje, údržby a další místnosti oddělené zdmi nebo kovovými dělícími přepážkami, které ztěžují podmínky připojení.

Velmi důležité pro nás bylo vybrat poskytovatele s lokální podporou, aby nám byl v případě potřeby rychle k dispozici. Proto jsme oslovili zlínskou společnost AVONET, s.r.o., která si zanalyzovala naše požadavky, místní možnosti a navrhla nám několik řešení na platformě Aruba a Ruckus. Celkem jsme dostali nabídku 6ti různých variant včetně doporučení jednoho konkrétního řešení s nejlepším poměrem cena/výkon, pro který jsme se nakonec rozhodli.

Na rozdíl od domácího připojení, kde většinou stačí jedno zařízení pokrývající celý byt, bylo v naší společnosti nutné navrhnout komplexní bezdrátovou vnitřní síť s přísnými bezpečnostními prvky. Řešení na platformě Ruckus využívá několik inteligentních přístupových bodů umístěných jak ve vnitřních, tak i venkovních prostorech. V roce 2017 jsme síť rozšířili o další přístupové body. Obrovský přínos chytré WiFi je, že díky inteligenci jednotlivých bodů se naši pracovníci připojí vždy na nejlepší signál nejbližšího přístupového bodu. Ten automaticky nabídne nejvýhodnější frekvenci a umožňuje tzv. roaming, takže například může pracovník řešit hovor přes internet nebo spojení na výrobním tabletu na jednom konci haly, plynule přejde na jiný konec haly či před ni a hovor nebo spojení je celou dobu bez výpadku funkční.

S odstupem času můžu za naši společnost říct, že jsme si vybrali opravdu dobře. Doporučené řešení funguje přesně tak, jak bylo slíbeno a požadováno. Avonet také zajistil kompletní realizaci počínající projekcí, přes přivedení konektivity až po montáž přístupových bodů do správných míst, díky čemuž máme kvalitní WiFi signál také ve všech kancelářích. Spolupráci s Avonetem mohu všem lokálním podnikatelům ze Zlínska jen doporučit.

Společnost Avex Steel Production s.r.o. je ryze českou strojírenskou společností a již od roku 1996 se soustředí na vývoj a výrobu individuálních ocelových skladových a přepravních systémů.

AVONET, s.r.o. je přední poskytovatel internetových služeb pro firmy i domácnosti v České republice se zaměřením na Zlínský kraj. Specializuje se na poskytování internetového připojení, hlasových služeb, IPTV a hostingu.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x