Noční stopa Valachy bude! Už 5. února ve Velkých Karlovicích

Namazat běžky, nasadit čelovku a vzhůru do noční stopy! Užijte si jedinečnou atmosféru nočního závodu na běžkách ve Velkých Karlovicích. V sobotu 5. února se tu uskuteční první akce letošního 10. ročníku seriálu DATART VALACHY TOUR – běžkařský závod Noční stopa Valachy. Poprvé s možností vybrat si ze dvou distancí.

Registrujte se včas na www.valachytour.cz a přijeďte si to užít. A klidně i s dětmi.

Noční stopa totiž není určena jen dospělým. Ještě před setměním, v 16 hodin, začnou závody dětí. Ty nejmenší do 6 let soutěží v běhu, starší pak intervalově na běžkách na trasách od 700 metrů do 2,7 km. A v cíli se může každý těšit na odměnu v podobě perníkové medaile.

V 18 hodin vypukne závod dospělých, kteří se na trať ve ztemnělém horském údolí vydají taktéž intervalově v rozestupech 10 vteřin. Vybrat si nově můžete ze dvou tras: jeden okruh dlouhý 7,5 km, nebo dva okruhy v celkové délce 15 km. Podmínkou účasti je čelovka a závodníci také musí splňovat aktuální vládní nařízení k účasti na sportovních akcích, tj. doložit certifikát o očkování nebo prodělaném covidu. U dětí od 12 do 18 let může být i PCR test, mladší děti se nemusí prokazovat ničím. Pozor: tyto podmínky se mohou měnit, sledujte informace na webu závodu.

Během závodu bude na místě servis lyží, půjčovna běžek Yoko, stánek s lyžařským oblečením Kilpi, večer se můžete těšit na laserovou světelnou show. Celý závod bude snímám čtyřmi kamerami a vysílán živě na internetu a na velkoplošné obrazovce na místě! Na své si tedy přijdete i jako fandící diváci.

Seriál DATART VALACHY TOUR, pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice, zahrnuje čtyři závody v různých disciplínách a různých ročních obdobích. Během roku se bude konat ještě závod horských kol, triatlon Valachy man a závod v terénním běhu.

„Do letošního jubilejního ročníku vstupujeme s novým titulárním partnerem, jímž se stal elektro prodejce DATART. Díky podpoře DATARTu můžeme v situaci, kdy jiné sportovní akce nepřečkaly covidové období, nejen pokračovat v pořádání závodů v již zavedené kvalitě, ale také je dál vylepšovat a rozvíjet. Nově například závod BIKE VALACHY rozšíříme z jednoho dne na dva, budeme z akcí vysílat live stream a můžeme zachovat symbolické startovné závodů dětí,“ uzavřel Bohuslav Komín.

Více na www.valachytour.cz

Co ještě zažít v den Noční stopy Valachy:

  • Odpočiňte si po závodu v termálních bazénech a saunovém světě v nedalekém Wellness Horal, které je otevřeno až do 21:30.
  • Za dobrý jídlem se stavte v Bistru Razula: na skvělou kyselici, borůvkové knedlíky, burger, grilovaná žebra, frgály a další dobroty.
  • Před běžkami můžete „vyvětrat“ i sjezdky: sjezdovky Ski areálu Razula jsou v provozu denně od 8:30 do 17:30.
  • Využijte akci Lyžuj a plav, s níž získáte ke skipasu vstup do termálních bazénů Wellness Horal za korunu. Vstup lze využít od 21. 3. do 30. 6., akce se vztahuje na celodenní skipas a také skipasy na 3 a 4 hodiny.
  • Skialp lekce s instruktorem na sjezdovce Razula denně od 18:00 do 19:00. Nutné objednání den předem (tel. 778 111 200).

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x