Objevte malou Ameriku ve Zlíně. Jedinečné místo moderní architektury

14 15 BAŤŮV INSTITUT. Foto Jsf Abb
ZLÍN - Toužíte poznat výjimečná místa a architektonické skvosty s nezaměnitelnou atmosférou? Pak se vydejte na prohlídku baťovského Zlína s místními průvodci, kteří vás seznámí s jeho výjimečností. Procházky po architektuře ZÓNA ZLÍN vstupují do své druhé poloviny.

Projdete se přes historické centrum do unikátního továrního areálu s ikonickou budovou č. 21 tzv. Baťova mrakodrapu, který byl ve své době druhou nejvyšší budovou ve střední Evropě. Seznámíte se s výškovými budovami, které obklopují náměstí Práce a navštívíte perlu světového funkcionalismu Památník Tomáše Bati. Hlavním exponátem minimalistického interiéru je replika letounu Junkers F13, v němž tragicky zahynul Tomáš Baťa se svým pilotem Jindřichem Broučkem.

Zavítat můžete také do nejstarší zlínské čtvrti Letná a seznámit se nejen s typickými červenými baťovskými domky, ale také s experimenty, které jinde neuvidíte, např. s americkým dřevěným domem Alladin, který nechal Tomáš Baťa přivézt ze zámoří rozložený na několik dílů.

O prohlídky mají zájem nejen návštěvníci města, ale i místní, kteří se chtějí o svém městě dozvědět více informací. Mimo stanovené termíny se konalo také 7 mimořádných prohlídek. Na procházku se můžete vydat každou středu a sobotu, až do 28. září. Bližší informace a registraci na prohlídku naleznete na bit.ly/zona-zlin.cz. Vstupenky zakoupíte v Městském informačním a turistickém středisku, v budově radnice.

Vstupenka slouží i jako pohlednice, kterou můžete poslat svým blízkým s pozdravem ze Zlína. ZÓNA ZLÍN má i vlastní upomínkové předměty. Vybrat si můžete poznámkový blok, bavlněnou tašku nebo originální tašku vytvořenou z bannerů ZÓNA ZLÍN. Nechybí ani dárkové vouchery, kterými můžete potěšit milovníky moderní architektury.

Hlavním organizátorem je statutární město Zlín, oddělení cestovního ruchu, ve spolupráci se spolkem aArchitektura a Zlínským architektonickým manuálem.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x